Aranżacyjne wyzwania – wnętrza w rękach architektów

Zakup domu lub mieszkania to dosyć trudne zadanie. Zazwyczaj dzielimy wówczas  marzenia przez dostępne środki finansowe i jako wynik nie zawsze otrzymujemy to, czego akurat potrzebujemy lub co na początku sobie zaplanowaliśmy. Często to aktualny rynek mieszkaniowy narzuca nam swoje wyobrażenia na temat potrzebnego lokum. Istnieje jednak sposób na pogodzenie marzeń z osiągalną rzeczywistością i jest to po prostu pomoc projektanta. 

O pomysłowej aranżacji wnętrz

architekt wnętrz ŚląskOtrzymując do zagospodarowania swoje własne „cztery kąty” stajemy zazwyczaj przed wyzwaniem adaptacji. Częste problemy to ciasny przedpokój czy zbyt mały salon, niewygodna kuchnia lub brak miejsca do spożywania posiłków i pracy. Nie ma kącika dla dzieci lub uwielbianej przez wielu strefy zieleni. Aranżacyjne plany krzyżuje brak harmonijności w rozmieszczeniu pomieszczeń lub zachwianie wymiarowych proporcji. W sytuacji skomplikowanej i z pozoru bez wyjścia nie zawsze trzeba szukać kompromisów lub rezygnować z marzeń, za to warto posłużyć się optyczną iluzją, a na tej najlepiej znają się projektanci. Architekt wnętrz Śląsk to miejsce, gdzie łatwo o znakomitych i uzdolnionych projektantów – umiejętnie zespoli przestrzeń ze światłem lub akcesoriami tak, by wydała się ona większa i bardziej pojemna. Kolorystycznie ochłodzi lub ociepli wybrane pomieszczenie. Wykorzysta ściany i sufit, by dla każdego z domowników wygospodarować miejsce intymne i prywatne. Znakomicie połączy elementy, by przy szerokiej różnorodności nadać wszystkiemu stylistyczną spójność. 

Pomoc projektantów staje się ostatnio coraz częściej wykorzystywanym rodzajem usług. Specjalistyczna wiedza aranżatorów miała udział w adaptacji niejednego z pozoru „trudnego” mieszkania i wielu przyniosła satysfakcję oraz zadowolenie. Problemem bowiem nie jest sama przestrzeń, ale pomysł na jej zagospodarowanie, do którego czasem potrzeba odrobiny złudzenia i iluzji.