Barista, który dobrze obsłuży targi

Na targach powinna panować atmosfera sprzyjająca poznaniu pokazywanych tam produktów. Zapraszając gości na targi możemy przygotować niewielki poczęstunek, na przykład w formie dobrej kawy. Ale trzeba znaleźć baristę, który będzie wiedział jak ją przygotować. Co musi wiedzieć barista, aby sprostać oczekiwaniom organizatorów targów? 

Wymogi dla baristy obsługującego targi

barista na targiKażda kawa jest inna. Niektóre z nich nadają się do picia na imprezach, ponieważ szybko pobudzają. Inne z kolei działają wolniej, lecz mają delikatny smak, którym należy się rozkoszować. Barista na targi powinien przygotować ofertę kaw z tej pierwszej kategorii. Kofeina zawarta w kawie poprawia wydajność mózgu, dlatego osoba oglądająca dane produkty może lepiej zastanowić się nad zaletami ich posiadania. Są osoby, które bardzo lubią pić kawę. Jeśli otrzymają ją na targach, sprawisz, że będą mieć lepszy humor. Jest to pierwszy krok do zrobienia dobrego, trwałego wrażenia na temat produktów i firm je wystawiających. Bariści muszą znać się nie tylko na stworzeniu dobrej kawy, lecz także dodaniu do niej ciekawej i estetycznej dekoracji. Dobrze byłoby gdyby przed targami była możliwość zrobienia degustacji kawy wśród organizatorów. Wybiorą najlepsze smaki, które z pewnością sprawdzą się podczas trwania tego wydarzenia. Barista który wie jak obsługiwać targi zaspokoi potrzebę odwiedzających oraz podniesie poziom zainteresowania produktami.

Obsługa targów przez baristę oznacza, że organizatorowi zależy na prestiżu danej imprezy. Jako barista musisz zaprezentować swoje umiejętności z jak najlepszej strony. Będąc organizatorem nie zapomnij o tym, aby przygotować eleganckie stoisko dla baristy. Poziom imprezy znacznie wzrośnie, co podświadomie wpłynie na potencjalnych klientów targów.