Czy warto kupić stół rozkładany?

Drewniane meble to dobra inwestycja – takie meble nie wychodzą z mody, a w przypadku, gdy na ich powierzchni pojawią się rysy czy zadrapania, jest szansa, że uda się je odnowić i znów będą wyglądać jak nowe. Do tego meble z litego drewna prezentują się bardzo elegancko, szczególnie jeśli wybierzemy gatunek o ładnym usłojeniu, na przykład dąb.

Rozkładany stół z drewna dębowego

stoły dębowe rozkładaneZe względu na ich wygląd i solidność, meble z drewna dębowego są chętnie wybierane do pomieszczeń reprezentacyjnych w domu, takich jak salon, jadalnia czy też gabinet. Do wyboru są meble utrzymane w różnym stylu: bardzo proste i nowoczesne, jak też bogato zdobione, w klasycznym stylu. Nie trzeba wiele dodatków i dekoracji, aby w pomieszczeniu z takimi meblami uzyskać pożądany efekt wizualny. Wśród najchętniej wybieranych mebli z dębu są witryny, komody, stoły i krzesła. Podczas wyboru stołu warto zdecydować się na model rozkładany, który na co dzień nie zajmie wiele miejsca, a który można rozłożyć w czasie wizyty gości czy imprezy rodzinnej. Stoły dębowe rozkładane to bardzo wygodna opcja dla każdego, kto nie ma dużego salonu czy jadalni, a na co dzień nie potrzebuje więcej miejsc przy stole niż cztery czy sześć. Dzięki dodatkowym elementom taki stół da miejsce dla kolejnych kilku osób, co stanowi duże ułatwienie, kiedy podejmuje się gości. Producenci oferują modele rozkładane w wielu wariantach, a większość z nich bez problemu zrobi dla nas nawet stół o nietypowych wymiarach.

Stoły i inne meble z dębu są droższe od tych, które wykonuje się z mniej solidnych materiałów, jednak w tym wypadku w parze z ceną idzie trwałość, jakość i elegancki, ponadczasowy wygląd. Stół rozkładany może też okazać się nieco droższy niż zwykły, tu jednak komfort użytkowania takiego modelu sprawia, że będzie on wart każdej wydanej złotówki.