Dlaczego warto kupić futon?

Małe mieszkania niestety nie sprzyjają temu, aby wstawić do nich duże i wygodne łóżka. Nierzadko też ledwo co w niewielkich pokojach, które wynajmujemy mieszczą się nasze jednoosobowe łóżka. Możemy jednak temu problemowi zaradzić korzystając z rozwiązań, które przybyły do nas z Japonii gdzie jak wiadomo ludzie nierzadko są zmuszeni radzić sobie na naprawdę niewielkiej powierzchni.

Główne zalety futonów

FutonyCzęsto wynajmując pokój w mieszkaniu nie mamy zbyt wiele miejsca do dyspozycji. Zresztą niewiele miejsca też mamy mieszkając w kawalerce lub w mieszkaniu w bloku, gdzie czasami w sypialni mieści się jedynie łóżko dwuosobowe i może jakaś nocna szafka. Z takimi problemami mierzą się zarówno studenci, jak i dorosłe osoby, ale na szczęście można im zaradzić w bardzo sprytny sposób. Futony to materace, które są tradycyjnymi łóżkami w Japonii. Ich ogromną zaletą jest to, że zajmują naprawdę niewiele miejsca nawet jeżeli zdecydujemy się na zakup takiego materaca w wersji dla dwóch osób. Futon bowiem w każdej chwili możemy wygodnie złożyć co zaoszczędza nam dodatkowe miejsce i co powinno się spodobać zwłaszcza właścicielom kawalerek. Z takiego materaca także w bardzo prosty sposób możemy zrobić wygodny fotel lub leżankę, a więc są bardzo funkcjonalne i uniwersalne. Nasze europejskie futony są nieco inne od tych tradycyjnych, jakie spotyka się w Japonii, a różnią się chociażby grubością, czy wypełnieniem. Nasze futony są znacznie grubsze od Japońskich oraz wypełnione specjalnymi piankami.

Futony są także doskonałą alternatywą dla osób cierpiących na alergię, czy też problemy z kręgosłupem. Materace te bowiem doskonale dopasowują się do sylwetki naszego ciała co ma zbawienny wpływ na nasz kręgosłup, a tym samym komfort snu. Futony również zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza podczas naszego snu, co pozwala utrzymać równomierną temperaturę naszego ciała.