Efektywność leczenia neurochirurgicznego

Około 1,5 roku temu miałem poważny uraz głowy, ponieważ pracowałem na budowie bez użycia kasku budowlanego. Zdaję sobie sprawę, że to mój błąd. Na szczęście przeżyłem, co zawdzięczam szczęściu, ale przede wszystkim lekarzowi neurochirurgowi. Ocalałem i teraz przestrzegam innych przed łamaniem przepisów BHP.

Duże znaczenie neurochirurgii w urazach mózgowo-czaszkowych

neurochirurgia bydgoszczCiężki uraz spowodował powstanie krwiaka nadtwardówkowego, czyli krwawienia z ważnych tętnic, zaopatrujących mózgowie. Krew wynaczynia się do jamy między błoną twardą mózgowia, a czaszką. Jest poważny stan, w którym życie jest zagrożone. Gromadząca się krew powoduje nacisk na struktury, grożąc upośledzeniem określonych obszarów mózgu. Najbardziej niebezpieczne jest jednak samo intensywne krwawienie, ponieważ bardzo szybko można się wykrwawić. Na szczęście trafiłem na kompetentnego neurochirurga, który skutecznie zatamował krwawienie, tym samym ratując mi życie. Neurochirurgia Bydgoszcz uratowała mi życie, zamykając perforacje w tętnicach zaopatrujących mózgowie. Oczywiście został usunięty także sam krwiak. Wiem, że operacja ta była niesamowicie trudna, ponieważ krew lała się strumieniami, a trzeba było uważać, aby nie przerwać naczynia oraz nie naruszyć struktury mózgu. Podziwiam neurochirurgów, ponieważ urazy mózgowo-czaszkowe to niesamowicie trudne przypadki. Kompetentny neurochirurg jest w stanie poradzić sobie nawet z najtrudniejszymi przypadkami.

Po moim urazie oraz interwencji neurochirurgicznej, długo dochodziłem do siebie, jednak teraz nie mam żadnych dolegliwości i jedyne co mi zostało po tamtym urazie to tylko pamięć zdarzenia i oczywiście niewielka blizna na głowie, ale jest ona kompletnie niewidoczna. Neurochirurgia to szczególnie ważna specjalizacja medyczna.