Ekologiczne agregaty prądotwórcze

Przerwa w dostawach energii elektrycznej może mieć wielkie skutki. Nie chodzi tu oczywiście o brak energii w naszych domach ale w miejscach pracy. Firmy zajmujące się produkcją nie mogą pozwolić sobie na długotrwałe zawieszenie produkcji bowiem dla nich każda godzina to niekiedy strata naprawdę dużej ilości gotówki. Na szczęście jest pewien sprawdzony sposób na radzenie sobie z tym problemem.

Nowoczesny agregat gazowy

Agregaty gazowe LPGJak zapewne się Państwo domyślacie rozwiązaniem są agregaty prądotwórcze. Niemniej jednak wybór odpowiedniego agregatu to nie jest sprawa bardzo prosta i należy na pewnych kwestiach szczególnie skupić swoją uwagę. Otóż kupując agregat musimy dokładnie oszacować jak wiele urządzeń będzie z niego korzystało. Informacja ta pozwoli wybrać generator o odpowiednio dużej mocy. Kupując taki agregat należy pamiętać by zawsze dysponować pewnym zapasem więc po prostu kupujmy agregaty nieco bardziej wydajne. Drugą kwestią jest paliwo. Obecnie przedsiębiorcy bardzo często decydują się na agregaty gazowe LPG. Jak sama nazwa wskazuje urządzenia te zasilane są gazem co jest nie tylko bardzo praktyczne ale również ekologiczne. Przy spalaniu gazu emitowanych jest bardzo mało spalin. Niektóre agregaty prądotwórcze wyróżniają się bardzo niskim spalaniem. Obecnie spotkać można te urządzenia, które charakteryzują się tym że mogą pracować nawet do 20 godzin na jednym zbiorniku. W przypadku firm, do których sięga instalacja z gazociągu to taki zbiornik będzie zawsze napełniany.

Ogromna ilość agregatów prądotwórczych dla firm posiada wbudowany sterownik. Taka automatyka pozwala na szybkie wykrycie, że w danej chwili nie ma dostępu do prądu sieciowego. W tych momentach sterownik samoczynnie rozpoczyna proces uruchamiania urządzenia, które zapewni płynność w dostawach energii elektrycznej.