Folie przeciwsłoneczne zamiast żaluzji

Dawniej do zasłaniania okien używało się firanek i zasłon. Nie były one drogie, były lekkie i łatwe w montażu. Jednak ich pranie było problematyczne, dodatkowo białe firanki z czasem żółkły, czy robiły się szare. Wtedy do gry weszły rolety, żaluzje, plisy i inne. Montowane były albo na ramie okiennej albo na otworze okiennym. Były droższe, ale bardziej praktyczne.

Folia chroniąca przed nadmiernym nasłonecznieniem

folie przeciwsłoneczne warszawaNiestety i te rozwiązania nie były idealne. Paski i linki od żaluzji się zrywały, papierowe plisy łatwo było zniszczyć, a te aluminiowe się odkształcały. Czy jest dobra alternatywa zarówno dla zasłon z materiału, jak i dla żaluzji? Warto zakupić folie przeciwsłoneczne warszawa. Co to takiego? To specjalna folia montowana na szyby okienne. Działa ona jak folia przyciemniająca okna w samochodzie. Dobrze przyklejona folia nie będzie mieć pod spodem bąbelków powietrza, ani odklejających się rogów. Dobrze przylega do szyby, nie utrudnia też jej mycia. Bez problemu przez oklejoną szybę można także oglądać świat za oknem. Jednocześnie pomieszczenie nie będzie się nagrzewać, nie trzeba się martwić oblaskami w ekranach telewizora i komputera. Ponadto, nie trzeba się martwić o wiercenie otworów na karnisze, czy zajmować się montażem rolet. Raz zamontowana folia przetrwa wiele lat i zawsze będzie skutecznie chronić przed nadmiernym nasłonecznieniem. Warto zaznaczyć, że montaż folii nie zamyka możliwości zawieszenia zasłon, czy też żaluzji zewnętrznych.

Jeśli komuś zależy na efekcie dekoracyjnym czy na ochronie przeciwwłamaniowej to takie połączenie będzie jak najbardziej wskazane. Zawsze w razie konieczności, na przykład naprawy okna, folię będzie można odkleić. Najlepiej jest to jej montażu i demontażu zatrudnić fachowców.