Hodowanie ślimaków w tunelach

W Polsce ślimaki nie są nijak kojarzone z gastronomią. Wynika to przede wszystkim z naszej tradycji gdzie od zawsze ślimaki uznawane były za szkodniki, które niszczą nasze uprawy. Jednak w innych krajach ślimaki są uznawane za świetny posiłek jeśli zostaną one w odpowiedni sposób przetworzone. Warto więc pomyśleć o zainwestowaniu w hodowlę takich ślimaków i ich sprzedawaniu za granicę. 

Własna hodowla ślimaków 

uprawa ślimakówGeneralnie uprawa ślimaków może być doskonałym pomysłem na biznes. Ślimaki nie mają jakichś specjalnych wymagań jeśli chodzi o miejsca gdzie można je hodować. Kluczową kwestią jest natomiast to by zapewnić im dach nad głową oraz pożywienie. Uprawa ślimaków związana więc będzie z wybudowaniem odpowiedniej konstrukcji gdzie te organizmy będą mogły żyć i się rozmnażać. Na dzień dzisiejszy najczęściej do tego zadania stosuje się specjalne tunele. Obiekty tego typu powstają w głównej mierze z folii oraz metalu. Oprócz samych tuneli będziemy musieli stworzyć stoły, które służyć będą do karmienia oraz rozmnażania ślimaków. Z biegiem czasu zainwestować będziemy musieli również w taki stół, który przeznaczony będzie dla osesków. Ślimaki rozmnażają się najbardziej intensywnie na wiosnę. Musimy więc wówczas zadbać o to by w naszym tunelu nie brakło pożywienia dla ślimaków. Kluczową kwestią w tym czasie jest również uruchamianie oświetlenia, które będzie symulowało ślimakom wydłużenie dnia. 

W przypadku zimnych wiosen musimy pamiętać o tym by nasze tunele dla ślimaków były odpowiednio ogrzewane. Do tego zadania stosuje się specjalne piece lub też ewentualnie nagrzewnice jakich używa się często do usuwania wilgoci w budynkach. Zapotrzebowanie na ślimaki jest obecnie ogromne i ze statystyk wynika, że obecnie działające hodowle nie są w stanie zaspokoić potrzeb.