Jak chronić rzeczy podczas przeprowadzki?

 

Przeprowadzka to słowo, które w wielu ludziach budzi niechęć, chyba że przeprowadzamy się do własnego nowego domu z wcześniej wynajmowanej – kawalerki. Mamy wtedy tak mało mebli i sprzętu, że odbywa się to szybko i sprawnie. Co jednak w przypadku kiedy tak nie jest i mamy sporo do przewiezienia?

Jak planować przeprowadzkę?

wózki transportowe ręczneOdpowiednie zaplanowanie przeprowadzki, pomoże nam w szybkim i tanim transporcie naszych rzeczy. Jak to więc zrobić i od czego zacząć? Wielu z nas myśli, że wystarczy zamówić odpowiedni samochód dostawczy i odpowiednią ilość znajomych, która pomoże nam w przenoszeniu mebli i sprzętu AGD. Jeżeli jednak zależy nam na ochronie naszych rzeczy przed uszkodzeniem, oraz zaoszczędzeniu pieniędzy, to powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie opakowania, oraz wypożyczyć lub kupić, bardzo pomocne wózki transportowe ręczne. W przypadku kiedy będziemy mieli do czynienia z noszeniem po schodach, to warto również pomyśleć o wózkach trójkołowych, przeznaczonych do tego typu transportu. Oczywiście w przypadku wynajęcia firmy, która przeprowadzi za nas wszystkie czynności przeprowadzkowe, nie musimy się o nic martwić. Jeżeli jednak chcemy oszczędzać i wszystko wykonać samodzielnie, to nawet przy zakupie takiego wózka, koszt przeprowadzki będzie znacznie niższy. Poza tym, taki wózek zawsze przyda się w nowym domu, szczególnie że po złożeniu, zajmuje tyle samo miejsca co mała drabinka. W tym momencie muszę się pochwalić, pewnym wyczynem, który dotyczył właśnie przeprowadzki.

Nie jestem jakimś siłaczem, ale mając do dyspozycji wózek schodowy, oraz wystarczającą ilość kartonów, sam dokonałem przeprowadzki. Odpowiednie zaplanowanie, każdego szczegółu, łącznie z prognozą pogody na wybrany dzień, oraz wynajęciem odpowiedniej wielkości samochodu, którego byłem również kierowcą sprawiło, że w ciągu niespełna 3 godzin, przewiozłem kompletne wyposażenie dwupokojowego mieszkania ze wszystkimi jego meblami i sprzętem AGD.