Jak leczyć boreliozę?

Borelioza należy do jednych z częściej występujących w obecnym czasie chorób przewlekłych. Głównym zagrożeniem związanym z tą chorobą jest fakt, że długo rozwija się bez żadnych objawów. Na szczęście istnieją sposoby na skuteczne zahamowanie jej postępów.

Czy komora tlenowa działa na boreliozę?

komora hiperbaryczna boreliozaOd pewnego czasu borelioza stała się jedną z częściej występujących chorób przewlekłych. W późniejszej fazie, na tą chorobę nie ma skutecznego leku, dlatego też stosuje się różne sposoby, aby zahamować postępy tego schorzenia. Zdecydowanie najlepsze rezultaty zapewnia komora hiperbaryczna borelioza jest bowiem ta chorobą, która pod wpływem terapii tlenowej znacząco wyhamowuje. Nic dziwnego więc że tego typu sprzęt medyczny można spotkać w coraz większej liczbie gabinetów lekarskich, jak też i zabiegowych. Oczywiście jednak, należy zwrócić uwagę na to, aby korzystać ze sprzętu najwyższej jakości. Dlatego też, tego typu komory powinny być wyposażone w możliwość regulowania sposobu jej działania. Tylko wtedy możliwe będzie jej stosowanie w przypadku różnych pacjentów w różnym stanie zdrowia. Należy pamiętać bowiem, że o ile terapia tlenowa nie jest zabiegiem inwazyjnym, u bardziej wrażliwych, czy osłabionych pacjentów może powodować niepożądane skutki na przykład bóle głowy. Dlatego też bardzo ważne jest, by praca danej komory hiperbarycznej mogła być regulowana. Gabinety zabiegowe zazwyczaj sa wiec z tego względu wyposażone jedynie w certyfikowane komory tlenowe, które zapewniają najbardziej optymalne rezultaty terapii.

W obecnych czasach bardzo ważną rolę w medycynie pełni terapia tlenowa. Ta forma terapii jest bowiem niezwykle bezpieczna dla pacjentów, przynosząc jednocześnie pozytywne skutki w przypadku leczenia chorób przewlekłych. Stąd też popularność takiej formy leczenia.