Jak przygotować dziecko do wizyty u dentysty?

 

Nie jest łatwo przygotować kogokolwiek na wizytę u dentysty, a tym bardziej dziecko. Musimy jednak pamiętać o tym, że dzieci bardzo nam ufają i jesteśmy w stanie pozytywnie je do tego nastawić. Jeśli my będziemy wyrażać się o tym dobrze i wspierać nasze dziecko, to nie będzie się ono bało dentysty.

Pięć kroków do udanej wizyty stomatologicznej

przyjazny dentysta dla dzieci - RzeszówPrzede wszystkim najpierw musimy wytłumaczyć dziecku jak to wszystko się odbywa. Powiedzieć mu jak może wyglądać zabieg łatania dziury w zębie i czego można się po tym spodziewać. Dziecko musi być świadome. Jeśli pójdzie do dentysty i nagle zostanie tym zaskoczone, może naprawdę spanikować. Po drugie musimy wierzyć w to co mówimy. Jeśli my sami panicznie boimy się dentysty, nie przekonamy do naszych racji dziecka. Ono od razu wyczuje, że my sami wcale na takie wizyty przygotowani nie jesteśmy. Po trzecie starajmy się odwracać uwagę naszego dziecka podczas wizyty. Możemy do gabinetu wejść z dzieckiem. Dentyści w tym zakresie są doskonale wyszkoleni. Potrafią oni bezboleśnie zrobić nam zęba i jeszcze przy tym opowiedzieć śmieszny żart. Czwartą rzeczą jest ograniczanie dziecku słodyczy. Przygotowanie do wizyty to nie tylko zrelaksowanie dziecka. To również działania, które sprawią, że dziecko nie będzie musiało tam chodzi. Piątą rzeczą oczywiście jest mycie zębów. Jeśli nasze dziecko będzie się do tego stosowało, wizyta skończy się zwykłą kontrolą. Dobrego dentystę dla dzieci znajdziemy wszędzie. Jest przykładowo przyjazny dentysta dla dzieci – Rzeszów albo Katowice. Wystarczy dobrze poszukać.

Nastawienie dziecka głównie zależy od nas. Jeśli my będziemy starali się wyeliminować stres u dziecka, to dziecko będzie o wiele spokojniejsze. Warto zastosować wyżej wymienione kroki by nie tylko dziecko było gotowe na zabieg dentystyczny, ale by nie musiało dentysty zbyt często odwiedzać.