Jak zainstalować podsłuchy w telefonach?

W obecnych czasach mamy szeroki dostęp do technologii. Każdy ma smartfona, na którym można zainstalować niemal każdą aplikację. Do inwigilacji można wykorzystać zarówno dodatkowe urządzenia, jak i specjalne oprogramowanie zaprojektowane w tym celu. Wiele metod jest niedrogich i dostępnych dla każdego.

Podsłuchy telefonów są coraz bardziej popularne

podsłuch w telefonieWśród najpopularniejszych metod znajdują się: zawirusowanie pamięci urządzenia, fałszywy maszt GSM albo specjalna aplikacja. Są to aplikacje stworzone z myślą na przykład o kontroli rodzicielskiej albo monitoringu telefonów pracowników. Jedną z najpopularniejszych jest Spyphone S-Agent pozwalający na podsłuch telefonu z Androidem. Wystarczy tylko zainstalować taką aplikację na smartfonie, który chcemy podsłuchiwać, aby uzyskać dostęp do zapisu prowadzonych z niego rozmów (także w czasie rzeczywistym), historii połączeń, wysyłanych wiadomości, przeglądanych stron internetowych i innych danych. Wirusa z kolei można wgrać za pomocą sieci Wi – Fi czy modułu Bluetooth. Wirusy często są ukryte również w załącznikach do przesyłanych maili oraz na stronach internetowych. Wystarczy, że użytkownik nieświadomie otworzy przesłany załącznik lub kliknie w link, aby pamięć stała została zawirusowana. Podsłuch w telefonie jest szczególnie użyteczny dla zabezpieczenia go przed kradzieżą, nadzoru telefonów służbowych lub monitorowanie aktywności dziecka albo seniora. Smartfon można zlokalizować w każdym momencie lub uzyskać dostęp do prowadzonych rozmów czy przeglądanych stron www.

Jeśli chcemy uniknąć inwigilacji pamiętajmy o kilku podstawowych czynnościach. Regularnie aktualizujmy system. Każda nowa wersja wprowadza dodatkowe zabezpieczenia do naszego smartfona. Skanujmy go też antywirusem. No i najprostsza rzecz – zabezpieczmy naszego smartfona hasłem lub kodem PIN.