Kompleksowe karmy dla psów

 

Kiedy zdecydowałam się na założenie hodowli psów, byłam jeszcze bardzo młoda. Jednak wiedziałam, że muszę dokładnie poznać daną rasę, jej możliwe wady genetyczne i jak o nie dbać. Bardzo szybko stałam się ekspertem w tej dziedzinie i uważam, że trzeba dbać o prawidłową higienę, jak i odżywianie psa.

Prawidłowe żywienie psa

naturalne karmy dla psów essential foodsMam obecnie pięć psów w domu. Spora gromadka, która uwielbia jeść. Jednak należy wiedzieć, że psów nie wolno przekarmiać. Jeżeli ktoś nie wie, ile powinien jeść pies, wystarczy spojrzeć na tył opakowania na karmie dla psa. Będzie tam podana ilość pokarmu w zależności od wagi. Nie można też podawać psom niezdrowej karmy. Ja kupuję tylko naturalne karmy dla psów essential foods, ponieważ wiem, że dzięki niej, moje psy rozwijają się zdrowo. Karmy popularne i dostępne w sklepach, nie zawierają tego, co potrzebuje pies faktycznie. Jest tam wiele niepotrzebnych składników, które mogą powodować u psa alergie i bardzo mu zaszkodzić. Pies nie powie nam, że coś go boli, jednak może odczuwać różne nieprzyjemne dolegliwości. Karma essential foods jest idealnie dostosowana dla potrzeb zwierzęcia i zawiera dużo mięsa i niezbędnych witamin i mikroelementów. Pies potrzebuje innych składników niż człowiek, więc nie należy go też żywić produktami z naszego jadłospisu. Należy trzymać się zaleceń weterynarza i podawać tylko bezpieczną karmę. Wiem coś o tym, bo zawszę gdy chodzę do weterynarza to potwierdza on, że psy są zdrowe i aż im się świeci sierść.

Wiem, że jestem odpowiedzialna za moje czworonogi, bo same się nie nakarmią i to ode mnie zależy, czy będą się prawidłowo rozwijać i długo żyć w zdrowiu. Dlatego zawszę będę dla nich wybierała tylko to, co najlepsze. Cieszę się, że weterynarz polecił mi tą karmę, bo psy dzięki niej są zdrowe i energiczne.