Komu przysługuje zwrot podatku?

Firmy transportowe, które nie mają zarejestrowanej działalności na terenie Niemiec, ani nie mają tam swojej siedziby mogą domagać się zwrotu podatku. Należy pamiętać, że wnioski o zwrot składa się maksymalnie do 30 września w roku, który następuje po roku, którego ma dotyczyć składany wniosek.

Kiedy można uzyskać zwrot podatku z Niemiec?

zwrot VAT z NiemiecKażda międzynarodowa firma transportowa powinna mieć świadomość, że podczas wykonywania transportu w krajach Unii Europejskiej można wnioskować o zwrot podatku. Zwrot VAT z Niemiec może być za tankowane paliwo, płatne drogi, hotele, parkingi czy nawet żywność. Warunkiem jest gromadzenie wszelkich potwierdzeń płatności oraz faktur. Warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy w imieniu właściciela firmy będą ubiegać się o zwrot podatku VAT z Niemiec, ponieważ zajmują się tym zawodowo i znacznie sprawniej odbywa się cały ten proces. Profesjonaliści wiedzą dokładnie jakie dokumenty należy złożyć i w jakim terminie. Są w stanie wyjaśnić wszelkie niejasności z urzędami celnymi czy z niemieckim urzędem skarbowym. Nie występuje tu problem bariery językowej. Kiedy próbuje się samemu załatwić zwrot podatku łatwo o popełnienie błędów, przez które zwrot może okazać się niemożliwy lub bardzo odległy w czasie. Warto zatem skorzystać z usług firmy, która zajmuje się tym profesjonalnie. Zwrotu można ubiegać się również za zakwaterowanie czy wyżywienie, co łączy się z delegacjami pracowników do Niemiec. Z racji tego, że na rozpatrzenie wniosku czeka się kilka miesięcy, warto skorzystać z firmy, która świadczy takie usługi.

Na decyzję o przyznaniu zwrotu czeka się nawet kilka miesięcy. Właściciele firm transportowych, którzy swoje usługi wykonują na terenie Niemiec mogą także ubiegać się o zwrot podatku za zakupione części czy wynajem samochodu zastępczego.