Leczenie za pomocą gongów tybetańskich

Akcesoria tybetańskie, w tym misy lub gongi, stanowią pewną metodę leczenia niekonwencjonalnego. O ile sama forma przeprowadzanej terapii ma raczej na celu poprawić samopoczucie klienta i pomóc mu się wyciszyć, o tyle działa ona też przy okazji uzdrawiająco. Co można wyleczyć tym sposobem?

Czy są możliwe ozdrowienia po terapiach gongami?

unikatowe gongi tybetańskieZabiegi przy wykorzystaniu gongów tybetańskich lub mis są szczególnie ważne w przypadku osób, które borykają się z problemami natury psychicznej. Mowa tu między innymi o depresji, fobiach czy nerwicy. Każde z wymienionych życiowych komplikacji powstały z różnych powodów, lecz najczęściej związane są one z zabieganym trybem życia, ciągłą pracą i licznymi obowiązkami. Żaden człowiek nie wytrzyma zbyt długo w takim trybie, dlatego doprowadza to do przykrych konsekwencji, którym można zaradzić. Często psychologowie i terapeuci polecają wyciszenie się, jednak jest to trudne, kiedy na każdym kroku widzi się sytuacje, które kojarzą się z problemami zdrowotnymi, zawodowymi lub rodzinnymi. Właśnie w takich przypadkach idealne będą zabiegi przy pomocy gongów. Unikatowe gongi tybetańskie wydają uspokajające dźwięki, rozluźniają mięśnie i pobudzają cały organizm. Ta forma odprężenia pozwala zapomnieć o zmartwieniach, a po przebytej terapii wrócić do codziennego życia z pełnią energii. Często takie zabiegi pomagają niwelować skutki problemów psychicznych, a niekiedy też mają wpływ na szybszą regenerację dolegliwości fizycznych (np. bólów mięśni).

Terapie za pomocą mis i gongów tybetańskich zazwyczaj przeprowadzane są w grupach, choć istnieje możliwość zapisania się na indywidualny zabieg. Czas jego trwania jest wówczas zależny od klienta. Jeśli zabieg się spodoba, istnieje możliwość zapisania się na kurs, podczas którego można nauczyć się, jak samemu przeprowadzić sesję.