Materiał hydroizolacyjny czyli pianka PUR

Wiele budynków ma problem z nadmierną wilgotnością. Oczywiście jest co najmniej kilka metod, z których można skorzystać w takiej sytuacji. Dobrym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie ocieplenia z pianki poliuretanowej. Pianka PUR jest materiałem, który nie przepuszcza wody, czyli jest materiałem hydroizolacyjnym.

Pianka poliuretanowa, która nie przepuszcza wody

hydroizolacja pianką poliuretanowąPo natrysku dochodzi do tego, że pianka zwiększa swoją objętość aż 120 razy! W związku z tym pianka może bez problemu dotrzeć w nawet trudno dostępne miejsca, by ocieplić budynek dokładnie. Taki materiał hydroizolacyjny stosuje się np. do ocieplania poddasza. Pianka poradzi sobie z nadmiarem wody w trakcie deszczu, wytrzyma mrozy, a nawet silne nasłonecznienie. Miejsca, które są szczególnie narażone na wilgoć i przemakanie ścian to piwnice. Jednak fundamenty również można ocieplić pianką poliuretanową i w ten sposób stworzyć doskonałą hydroizolację. Taka hydroizolacja pianką poliuretanową ma też znacznie więcej zalet, o których jak najbardziej należy tutaj wspomnieć. Przede wszystkim jest to materiał obojętny chemicznie. Pianka nie ma żadnego zapachu, nie wydziela do środowiska żadnych substancji toksycznych czy innych. To sprawia, że pianka nie jest materiałem, który mógłby prowadzić do rozwoju alergii. Warto więc ocieplić budynek pianką PUR, jeśli mieszkają w nim osoby skłonne do reakcji uczuleniowych.

Dużą zaletą pianek poliuretanowych (zwłaszcza tych natryskiwanych na poddaszach i w piwnicach) jest to, że nie są one w żaden sposób atrakcyjne dla owadów i gryzoni. Szkodniki nie wyczuwają żadnego zapachu wydostającego się z pianki, a poza tym jest ona zbyt twarda. Nie należy więc martwić się tym, że przez piankę poliuretanową do budynku dostaną się owady, szczury, myszy. Warto zastosować takie ocieplenie.