Maty redukujące zmęczenie dla pracowników

maty dla pracowników stojących

Długotrwała praca w pozycji stojącej jest konieczna do wykonywania obowiązków w wielu zawodach. Aby zapobiec negatywnym skutkom tego typu zajęć, wielu pracodawców decyduje się na zakup prozdrowotnych akcesoriów, zwiększających nie tylko wygodę pracy, ale także wydajność i efektywność pracownika. Do tego typu produktów zaliczymy przede wszystkim specjalne maty, używań przez pracowników wielu zakładów.

Specjalne maty dla pracowników stojących

maty dla pracowników stojącychW branży przemysłowej mamy do czynienia z wieloma stanowiskami pracy, gdzie pracownicy muszą wykonywać swoje zadania w pozycji stojącej. Mata przeciwzmęczeniowa jest oferowana operatorom linii produkcyjnych, pracownikom odpowiadającym za programowanie maszyn w zakładzie i wielu innym osobom zatrudnionym w firmie przemysłowej. Mata przeciwzmęczeniowa to produkt, który jest wykonany z wysokiej jakości pianki winylowej. Ma ona wiele właściwości redukujących dokuczliwe zmęczenie nóg i innych części ciała. Jest także odporna na zużycie i zawiera warstwę uniemożliwiającą przesuwanie się. Specjalna struktura maty pozwala na zwiększoną cyrkulację krwi, co w dłuższej perspektywie eliminuje występowanie wielu chorób u pracowników, wykonujących swoje zadania na stojąco. Mata wykonana ze specjalnego materiału sztucznego może mieć także duże znaczenie w izolacji stóp od zimnych powierzchni. W ten sposób możemy zapobiec wyziębieniu i powstawaniu chorób u pracownika.

Maty możemy dobierać także do konkretnego stanowiska pracy. W miejscach, gdzie występuje duża wilgoć, zapylenie lub występowanie wiórów, dobrym wyborem okażą się maty perforowane, które w dużym stopniu zmniejszają ryzyko poślizgnięcia się pracownika. Istnieją także specjalne maty, które pozwalają na używanie ich w zakładach, w których używa się środków chemicznych.

Więcej informacji znajdziesz na www.glowackivet.pl!