Najlepsze krzesełko dla pociechy

Najlepsze krzesełko

Każdy z nas posiada dzieci. Niezbędnym elementem wyposażenia wyprawki dziecięcej jest krzesełko do karmienia. Jakie są rodzaje krzesełek? Jakie krzesełko wybrać dla swojej pociechy? Czym się kierować przy wyborze odpowiedniego krzesełka?

Rodzaje krzesełek do karmienia

Najlepsze krzesełkoWielu rodziców zalicza krzesełko do karmienia jako jeden z elementów niezbędnych w wyprawce. Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów krzesełek dziecięcych. Jakie zatem krzesełko wybrać, aby było praktyczne i przede wszystkim bezpieczne dla naszej pociechy? Zasadniczo wyróżnia się trzy rodzaje krzesełek do karmienia: drewniane, plastikowe i metalowe. Krzesełka dziecięce możemy podzielić ze względu na wiek. Wyróżniamy krzesełko do karmienia z funkcją leżaczka, które przeznaczone jest dla maluchów od trzeciego miesiąca życia. Kolejne to krzesełko z funkcją regulacji oparcia, przeznaczone dla niemowlaka od piątego miesiąca życia, które pozwala ułożyć dziecko w pozycji półleżącej. Następny rodzaj to krzesełko do karmienia bez regulacji, które charakteryzuje się tym, ze dziecko w nim umieszczone siedzi samodzielnie i jest w stanie wytrzymać w nim kilkanaście minut. Warto przestrzegać zasad  prawidłowego doboru krzesełka, gdyż niegotowy na to niemowlak może posiadać skutki nadmiernego obciążenia bioder i kręgosłupa. Dostępne powszechnie są również krzesełka z plastikowym stelażem. Przeznaczone są dla dzieci o wadze do 15 kg, czyli do ukończenia przez dziecko trzeciego roku życia. Zaletą tych krzesełek jest regulacja pozycji oparcia i siedziska. Krzesełko do karmienia wykonane jest z odpowiedniej pianki odpornej na zabrudzenia. Posiadają one składany stelaż i blat, który można zdjąć aby dostawić krzesełko do stołu. Natomiast krzesełka drewniane są wytrzymale i eleganckie, ale niepraktyczne. Można je stosować u dzieci w różnym wieku i charakteryzują się brakiem wyściółki. Dla bezpieczeństwa dziecka bardzo ważne jest aby krzesełko do karmienia posiadało pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa zapinane w kroku. krzesełko musi stabilnie opierać się o podłoże.

Pamiętajmy aby krzesełko do karmienia, które wybieramy dla naszego dziecka było przede wszystkim bezpieczne i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dziecko to nasz skarb, który kochamy nad życie, dlatego bądźmy odpowiedzialni i rozsądnie wybierajmy atrybuty codziennego życia dla swoich pociech.

Więcej na stronie: www.outlabsklep.pl