Naturalne świece woskowe bez toksycznych substancji

Gdyby w sklepach sprzedawano naturalne świece parafinowe, to prawdopodobnie nikt by ich nie kupił. Wynika to z faktu, że ich naturalny zapach byłby zbliżony do zapachu spalin. W końcu parafina jest produktem ubocznym powstającym w czasie wydobywania ropy naftowej.

Świece woskowe niewydzielające trujących chemikaliów

świece z wosku pszczelego sklepPóźniej „wzbogaca” się ją benzenem, a na końcu dodaje wiele syntetycznych dodatków zapachowych. W ten sposób „naturalny” zapach parafinowy zostaje przytłumiony i wydaje się, że świeca wydziela piękny zapach. Takie świece mogą nam tylko zaszkodzić – a już na pewno osobom, które mają problemy alergiczne, dzieciom i zwierzętom domowym. Dlatego lepiej postawić na zakup świec, które były stosowane już kilkaset lat temu i wykonywane są z naturalnych materiałów. Chodzi o świece z wosku pszczelego sklep, które znowu wracają do łask i są coraz chętniej zamawiane przez klientów. Resztki sadzy, dymu oraz innych chemikaliów, które znajdują się w zwykłych świecach parafinowych, bardzo łatwo przyklejają się do ścian i innych powierzchni w domach, mieszkaniach. Co więcej, trafiają one nawet do przewodów wentylacyjnych. Po włączeniu klimatyzacji wszystkie te substancje zaczynają krążyć po pomieszczeniach i po prostu trują domowników. Zupełnym przeciwieństwem takich produktów są świece, które zostały wykonane z naturalnego wosku pszczelego. Okazuje się, że świece te mają bardzo dobry wpływ na układ oddechowy człowieka – w przeciwieństwie do świec parafinowych.

Warto więc zapłacić trochę więcej, ale mieć pewność, że świeca nie truje i nie wydziela żadnych nieprzyjemnych, toksycznych substancji. Świece wykonane z wosku pszczelego można kupić w niektórych sklepach z dekoracjami, ale przede wszystkim w internecie, gdzie dodatkowo można liczyć na ciekawe promocje oraz rabaty na zakup takich świec.