Nauka przez zabawę

Każdy rodzic kupuje swojemu dziecku przez tych kilka pierwszych lat ogrom zabawek i innych artykułów. Dla małego niemowlaka, który już siedzi kupimy zabawkę odpowiednią dla jego wieku czyli grzechotkę lub inny gryzaczek. Dla większego malucha znajdziemy już coś do układania lub pchania. I tak wraz z rozwojem naszych dzieci zmieniają się ich upodobania co do zabawek.

Najlepsze zabawki adekwatne do wieku

zabawka dla 3 latkaNajważniejsze przy kupnie zabawek jest sprawdzenie czy posiada ona certyfikat CE dla towarów w Unii Europejskiej. Jest to ważne ponieważ dzięki niemu mamy pewność że zabawka jest wolna od ftalanów i innych szkodliwych substancji. Wszystkie zabawki, które są dla większych dzieci mają specjalne oznaczenia. Każda zabawka dla 3 latka posiada także informacje na opakowaniu. Dzięki temu wiemy, że nie należy jej podawać młodszym dzieciom ze względu na małe elementy i istniejącemu ryzyku ewentualnego ich połknięcia. Każde dziecko, które skończyło już 3 lata ma większe możliwości jeśli chodzi o wybór zabawek. Może sięgnąć po klocki, puzzle, kolorowanki, lalki, samochodziki i inne. Oczywiście pod nadzorem osób dorosłych. Niezależnie od wszystkiego pamiętajmy, żeby kupować zabawki, które wpływają na prawidłowy rozwój naszych dzieci. Takie zabawki, które są kreatywne na pewno przyczynią się do szybszej mowy naszego dziecka.

Niezależnie od wieku, w którym jest nasze dziecko starajmy się spędzać z nim maksimum naszego wolnego czasu. To zabawa z nami daje mu najlepszą frajdę oraz uciechę. Jednak kiedy już dziecko musi zająć się czymś innym to dajmy mu zabawkę odpowiednia do jego wieku. Nie dajemy małych klocków małemu dziecku z oczywistych przyczyn. Ponad to zabawki zawsze kupujmy w sprawdzonych sklepach i od znanych producentów by mieć pewność, że są bezpieczne.