Niezawodne podkładki miedziane

W większości branż technicznych oraz przedsiębiorstw przemysłowych linie produkcyjne oraz ciągi transportowe potrzebują zapewnienia w pełni profesjonalnego i skutecznego uszczelnienia, które będzie w stanie zapewnić wystarczający poziom szczelności i zapobiegnie wszystkim możliwym wyciekom, które mogłyby spowodować przestój produkcyjny i efektywne funkcjonowanie firmy. 

Miedź najlepszym uszczelniaczem

grube podkładki miedzianeZe względu na swoje właściwości fizyczne uszczelnienia miedziane są podstawowym wielu maszyn produkcyjnych takich jak automaty i urządzenia podajnikowe lub maszyny wtryskowe w których szczelność jest bardzo ważna. Grube podkładki miedziane, które zostały prawidłowo dobrane zapewnią długą i bezawaryjną pracę. Wielu specjalistów z branż technologicznych jednogłośnie stwierdza, że uszczelnienia miedziane odgrywają bardzo ważną rolę w poprawnym funkcjonowaniu wszystkich maszyn. W przypadku specjalistycznych maszyn zastosowanie nieprawidłowego uszczelnienia lub jego całkowity brak, może mieć fatalne skutki na jakość końcowego produktu i funkcjonowanie maszyny. Dlatego stosowanie wszelkich podkładek miedzianych jest tak ważne. Podkładki miedziane są typem uszczelnień statycznych czyli między nimi a miejscami które uszczelniają nie dochodzi do jakichkolwiek ruchów. Podkładki miedziane występują najczęściej w postaci płaskich pierścieni nazywanych o-ring. Uszczelki miedziane grube najczęściej można spotkać w branżach, w których maszyny wykorzystują sterowanie hydrauliczne lub pneumatyczne. Wykorzystywane są również w przemyśle motoryzacyjnym, i elektronicznym. Zastosowanie idealnego uszczelnienia jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ tworzy się równowaga pomiędzy poziomem strat mocy a poziomem uszczelnienia.

Reasumując jeśli chcemy aby biznes przynosił zyski, a wszelkie maszyny technologiczne pracowały efektywnie i bezawaryjnie zaimplementowanie odpowiedniego uszczelnienia jest procesem niezbędnym. W innych przypadkach zastosowanie innego uszczelnienia może okazać się zbyt słabe i nie spełnić w pełni swoich zadań.