Niezbędnik każdej mamy

Przyjście na świat nowego członka rodziny jest wielkim wydarzeniem dla rodziców. Jeszcze przed narodzeniem dziecka, każda mama musi skompletować wyprawkę dla noworodka. Oprócz pieluch i kosmetyków do pielęgnacji w skład wyprawki powinny wejść śpioszki, kaftaniki, kocyk oraz becik.

Wybór kolorowych becików dla niemowląt

kolorowe beciki dla niemowlątBecik lub inaczej mówiąc rożek jest niezbędny dla noworodka przy wyjściu ze szpitala. Mama otula nim dziecko nawet kiedy jest ciepło, ponieważ u maluszka, który ma słabą odporność nie trudno o przeziębienie. Obecnie można kupić różnorodne, kolorowe beciki dla niemowląt. W związku z dużą konkurencją, producenci prześcigają się w coraz to nowych kolorach i wzorach, aby ich produkt był niepowtarzalny i atrakcyjny. Najczęściej rożki są w przyjemnych pastelowych kolorach, najczęściej odcienie beżu, szarości, niebieskiego, różowego, biel, brąz, odcienie żółci. Najpopularniejsze wzory to kropki, paseczki, gwiazdki, prążki. Czasem spotkać można różne motywy zwierzęce tj. kotki, pieski, żyrafy, słonie oraz modne ostatnio sówki. Beciki zazwyczaj mają kształt rożka, są zawiązywane na troczki lub mają rzepy. Wypełnione są włóknem silikonowym, bezpiecznym dla dzieci. Niektóre z nich mają na spodzie specjalną usztywniającą wkładkę kokosową. Wiele wzorów jest dostępnych także w innych akcesoriach niemowlęcych tj. pościel, kołderki, otulacze do łóżeczka, kocyki. Wybierając dany becik warto sprawdzić czy sprzedawca nie ma tych rzeczy w takim samym wzorze. Można wtedy stworzyć ciekawy komplet.

Beciki wyróżniają się wielofunkcyjnością. Kiedy już przestanie być potrzebny jako rożek do otulania, może posłużyć jako kocyk do wózka lub łóżeczka albo też jako podkładka do zabawy. Duży wybór kolorów i wzorów sprawi, że każda mama na pewno będzie zadowolona z zakupu.