Nowoczesna sauna na podczerwień

 

Początki saun sięgają czasów starożytnych. Już wtedy nasi przodkowie odkryli pozytywny wpływ wysokich temperatur na nasze ciało. Na dzień dzisiejszy jeśli słyszymy słowo „sauna” to najczęściej kojarzy nam się ona z Finlandią. W tym kraju sauny są już obecne w niemal każdym domu. Większość Finów uczęszcza na sesję w saunach w sposób systematyczny. Dzięki temu spada zachorowanie na dużą ilość chorób.

Innowacyjność w saunach

sauny infrared śląskieNajczęściej spotykanym podziałem jeśli chodzi o sauny jest dzielenie ich na mokre i suche. Sauny mokre są to sauny parowe gdzie jak sama nazwa wskazuje oprócz wysokich temperatur mamy do czynienia z dużą wilgotnością powietrza. Ten rodzaj saun powoduje pewne ograniczenia ponieważ nie mogą z niej korzystać wszyscy. Dość ciekawym i innowacyjnym rozwiązaniem są sauny wykorzystujące fale podczerwieni. Występują one pod dość mało mówiącą nazwą sauny infrared. Ich popularność w naszym kraju bardzo dynamicznie wzrasta. Jeśli chodzi o sauny infrared śląskie jest województwem gdzie coraz więcej mieszkań i domów jest zaopatrywanych w te ciekawe udogodnienia. Korzystanie z nich jest bardzo wygodne z tej racji, że nie musimy przed sesją w tej saunie rozpalać ognia i czekać na osiągnięcie odpowiedniej temperatury. Korzystać z tych saun możemy od razu po uruchomieniu promienników. Wartość odnosząca się do temperatury w tych saunach oscyluje w okolicach 30-60 stopni Celsjusza. Jest to więc dużo mniej niż ma to miejsce w przypadku saun fińskich czy parowych.

Ogólnie rzecz biorąc korzystanie z saun to same korzyści dla naszego zdrowia oraz dla naszej psychiki. Niemniej jednak istnieją pewne przeciwwskazania. Jeśli dokuczają nam różnorakie problemy natury kardiologicznej lub epilepsja to powinniśmy wizytę w saunie poprzedzić wizytą u lekarza, który stwierdzi czy sesje w saunie nam nie zagrożą.