Nowy, inteligentny dom w Warszawie

Mój nowy dom w Warszawie miał być prawdziwym dziełem sztuki architektonicznej – duży, przestronny oraz bardzo ładny. Jednak nie chciałem by był to zwykły dom. Inteligentne domy zyskiwały na popularności i był ku temu powód – były one zarówno wygodniejsze, jak i bezpieczniejsze. Dlatego opowiem o moim planie stworzenia inteligentnego domu w Warszawie.

Warszawski dom wypełniony najnowszą technologią

inteligentny dom warszawaPo zakończeniu remontu zaprosiłem specjalistę od inteligentnych domów. Pan Tomasz – tak miał na imię owy spec – był znanym autorytetem w tej dziedzinie zarówno w Warszawie, jak i jej okolicach. Podczas naszej pierwszej rozmowy ustaliliśmy, co by mnie interesowało. Powiedział, że wszystkie systemy w domu zostaną odpowiednio skonfigurowane w taki sposób, bym przy dostępie internetu mógł na przykład włączyć wodę na herbatę z drugiego końca Polski. To samo tyczy się lodówki, mikrofali – wszystkiego, co tylko można dostosować do systemu inteligentnego domu. Kolejnym punktem miała być odgórnie sterowana klimatyzacja. Każdy szanujący się inteligentny dom Warszawa gościła na swoim terenie musiał mieć klimatyzację, która również będzie miała opcję włączenia z dowolnego miejsca na świecie. Na koniec powiedział, że powinienem pomyśleć o alarmie sterowanym telefonicznie, bym wiedział, gdy ktoś niepowołany pojawi się na terenie domu. Gdy alarm się włączy – automatycznie zostanie wysłany SMS na mój telefon oraz na policję.

Wszystkie te udogodnienia brzmiały świetnie, dodałem jeszcze do nich kilka swoich pomysłów takich jak światła włączane i wyłączane telefonem oraz podłączenie systemu żaluzji zaciemniających pomieszczenie do programu inteligentnego domu. Wszystko to zostało skonfigurowane i po kilku dniach mogłem cieszyć się najnowocześniejszym mieszkaniem w Warszawie!