Ochrona ubranek w czasie zabawy

Dzieci uwielbiają się bawić, malować, lepić figurki z plasteliny lub masy solnej, tworzyć dekoracje z papieru, bibuły i innych materiałów, a także pomagać w kuchni. Ich wyobraźnia nie zna granic, a im ciekawsze pomysły, tym większa szansa, że nasze pociechy wybrudzą się od stóp do głów. Dlatego warto dzieci zabezpieczać na czas najbardziej plamotwórczych działań.

Kolorowe fartuszki dla dzieci

polecane fartuszki dziecięceMówi się, że brudne dziecko, to szczęśliwe dziecko, a im bardziej umorusane, tym zabawa była lepsza. Po takich szaleństwach problem mogą mieć jedynie mamy, które w na różne sposoby muszą pozbywać się nawet najgorszych plam. W związku z tym na rynku pojawiają się polecane fartuszki dziecięce. Dzięki tym produktom znacznie spada ryzyko zniszczenia lub zabrudzenia ubranek, a mamy mogą być dużo spokojniejsze. Wybór fartuszków jest dość szeroki. Producenci oferują plamoodporne artykuły z szybkoschnących materiałów, które z łatwością można dopasować do dziecięcych rozmiarów. Fartuszki są niezastąpione na zajęciach plastycznych w szkole oraz  na dodatkowych warsztatach np. lepienia w glinie. Świetnie sprawdzają się również w czasie rodzinnego pieczenia świątecznych pierniczków lub tworzenia choinkowych, niekończących się łańcuchów. Fartuszki są zazwyczaj szyte z bawełny lub włókien syntetycznych, które nie wchłaniają wilgoci, a zabrudzenia można z nich łatwo zmywać.

Kolorystyka fartuszków oraz ich design jest bardzo różnorodny. Mamy proste, jednobarwne modele wiązane w pasie, a także wersje zabudowane, które zakłada się przez szyję. Mogą być one ozdobione dekoracyjnymi falbankami, posiadać naszywane ozdoby w postaci motylków lub gwiazdek, a także aplikacje z ulubionymi bohaterami z kreskówek. Niektóre fartuszki mają również kieszonki, do których dziecko może schować np. kredki.