Odsysanie tkanki tłuszczowej z różnych partii ciała

Są osoby, które nie potrafią poradzić sobie z nadmiernymi kilogramami samodzielnie. Na niektórych nie działają ani dieta ani ćwiczenia. Czasami dochodzi do tego, że tkanka tłuszczowa osiąga naprawdę duże rozmiary i zaczyna zagrażać zdrowiu człowieka. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad specjalistycznym zabiegiem liposukcji, która polega na odsysaniu tłuszczu.

Zabieg liposukcji w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym

liposukcja toruńJest to zabieg chirurgiczny, dzięki któremu można pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z różnych części ciała. Najczęściej tłuszcz usuwany jest z okolic bioder, brzucha czy pośladków. Czasem odsysa się tłuszcz z okolic ud. Najpierw dochodzi do rozbicia tkanki tłuszczowej, a dopiero później do jej odessania. Trzeba jednak od razu zaznaczyć, że liposukcja wcale nie jest zabiegiem odchudzającym. Taki zabieg jak liposukcja toruń ma za zadanie modelować sylwetkę, a nie odchudzać. Wiele osób niestety nadal uważa, że jest to sposób na odchudzanie, ale lekarz specjalista szybko wyprowadzi pacjenta z tego błędu. Zdarza się przecież, że jakaś partia ciała jest bardzo oporna na tradycyjne metody odchudzania takie jak dieta i ćwiczenia fizyczne. To właśnie wtedy można zastosować zabieg liposukcji. Oczywiście lekarz oceni, czy zabieg ten rzeczywiście jest potrzebny i czy może zostać wykonany u danego pacjenta. Jeśli jedna część ciała jest bardziej otłuszczona np. biodra, to zazwyczaj nie współgra ona z innymi partiami ciała. Zabieg liposukcji może odbywać się albo w znieczuleniu ogólnym albo w miejscowym.

Wybór znieczulenia zależy w dużej mierze od tego, jak bardzo rozległy będzie zabieg i w jakiej lokalizacji będzie wykonywany. Przed liposukcją nastrzykuje się tkankę tłuszczową specjalnym płynem, dzięki któremu później możliwe jest odsysanie. W skórze wykonuje się małe nacięcie i wprowadza kaniulę odsysającą tłuszcz.