Piękne i bezpieczne hybrydy

W ostatnim czasie dość modnym rozwiązaniem w kategorii malowania paznokci, okazuje się wykorzystanie do tego celu lakieru hybrydowego. Nic zresztą dziwnego, bowiem zastosowanie tego typu lakieru i odpowiednie wzmocnienie go przy użyciu właściwej lampy, gwarantuje nam odporny na uszkodzenia mechaniczne efekt idealnego pomalowania naszych paznokci.

Bezpieczny lakier hybrydowy

lakier hybrydowy hipoalergicznyPopularne hybrydy, choć piękne i niezwykle trwałe, mogą okazać się uczulające dla niektórych osób lub w pewnych okolicznościach. Z obserwacji tego typu uczuleń wynika, że szczególnie podatni na uczulenia związane z lakierami hybrydowymi jesteśmy w sezonie jesienno-zimowym. Jest jednak dość łatwy sposób na to, by w odpowiedni sposób zabezpieczyć się przed uczuleniem niezależnie od aktualnej pory roku, a także naszej skłonności do uczuleń. Wystarczy stosować lakier hybrydowy hipoalergiczny. Tego typu produkt, w odróżnieniu od popularnie wykorzystywanych lakierów hybrydowych, pozbawiony jest trzech substancji, których obecność jest najczęstszym powodem alergii występujących na naszych palcach i paznokciach. Dlaczego to właśnie lakiery hybrydowe mogą nas uczulać, skoro zwykłe lakiery zwykle tego nie robią? Ponieważ trzy substancje, które najczęściej odpowiadają za owe reakcje alergiczne, odpowiadają również za niezwykłą trwałość hybryd i ich wytrzymałość na wszelkie uszkodzenia. Na szczęście obecnie substancje te zostają redukowane przez producentów do minimum i produkty używane przez kosmetyczki, są produktami równie skutecznymi, ale jednocześnie hipoalergicznymi.

Ze względu na ryzyko wystąpienia alergii, jeśli robimy hybrydy w naszym domowym zaciszu, warto zgłębić temat lakierów hipoalergicznych i zainwestować w produkty tego właśnie typu. Reakcje alergiczne związane z toluenem, ftalanem dibutylu i aldehydem mrówkowym mogą być bowiem dla nas naprawdę nieprzyjemne.