Piękne zegary ścienne, nawiązujące do stylu retro

Chyba nie istnieje dom, w którym nie byłoby choćby jednego, nawet malutkiego zegara. Nawet w dobie, kiedy telefony zastępują nam niemal całe biura i w nich przeważnie sprawdzamy czas, klasyczny zegar musi wisieć na ścianie lub stać na komodzie. Dawniej stanowiły one przede wszystkim przyrządy do kontrolowania upływających godzin. Jednak obecnie bardziej liczy się ich funkcja dekoracyjna.

Zegary ścienne w stylu vintage

zegar ścienny vintageW dzisiejszych czasach mamy dostęp do ogromnego wyboru zegarów. Od klasycznych modeli drewnianych, zegarów z kukułką, niewielkich modeli o konwencjonalnych kształtach, aż po nowoczesne zegary do samodzielnego montażu, pełne szkła, chromu oraz niebanalnego wzornictwa. Wśród bogatej oferty producentów znajdziemy zegar ścienny vintage. Ten model występuje w kilku wersjach. Jednym z nich jest zegar nawiązujący stylistyką do tradycji prowansalskich. Jest on utrzymany w jasnych barwach, zazwyczaj zdobiony kwiatami, głównie lawendą, ale zdarzają się też zegary z malowanymi różami i innymi aplikacjami. Odmiennym przykładem zegara w stylu retro jest drewniana szafka z dużym cyferblatem, w którym godziny są wyznaczane przez cyfry rzymskie.W sklepach znajdziemy również zegary ścienne, stylizowane na amerykańskie modele z lat 50 i 60. Posiadają one czytelne cyferblaty, pod którymi znajdują się malowane filiżanki z parującą kawą, uśmiechnięte twarze gospodyń domowych lub duże flagi USA.

Ścienne zegary vintage nawiązują do dawnych epok. Zazwyczaj charakteryzują się dużym, okrągłym kształtem oraz wyraźnie zaznaczoną tarczą z liczbami. Są przy tym specjalnie dekorowane przetarciami, smugami, a nawet plamami, imitującymi rdzę, dzięki czemu wyglądają na starsze. Zegary retro świetnie wkomponowują się zarówno w klasyczne, jak i nowoczesne wnętrza.