Problemy z zapchanymi rurami

Niestety, ale w sytuacji, kiedy nie dbamy o regularne czyszczenie rur, to dochodzi do ich zapchania. Najczęściej zatkany jest otwór w umywalce oraz w zlewozmywaku, a także odpływ w łazience i kuchni. Kiedy awaria jest bardzo poważna to warto warto wezwać pogotowie kanalizacyjne, ale w większości przypadków możemy samodzielnie zająć się udrażnianiem kanalizacji.

Jak udrożnić rury kanalizacyjne?

udrażnianie rur wrocławKiedy zauważamy, że woda z umywalki nie chce spływać tak szybko jak do tej pory, to jest to dla nas znak, że rura kanalizacyjna może być w pewnym odcinku zapchana. Najczęściej dochodzi do tego, że syfon jest zapchany i wydobywają się z niego nieprzyjemne zapachy do pomieszczenia w kuchni albo w łazience. Samodzielnie możemy go oczyścić, ponieważ nie jest to zbyt trudne. Możemy również do przepychania rur wykorzystać przepychaczkę, która pomoże nam udrożnić syfony oraz odpływy z umywalek. Za pomocą środków chemicznych możemy również bardzo szybko usunąć zator w miejscu, w którym powstał. Wystarczy tylko nasypać lub nalać odpowiedni środek chemiczny, aby rozpuścił wszystkie nieczystości, które spowodowały zator. Dobrym rozwiązaniem jest również ręczna sprężyna do udrażniania kanalizacji, która ma zakończoną ostrą końcówkę i świetnie usuwa wszystkie zanieczyszczenia, które powstały w rurach. Jeżeli nie będziemy mogli sobie poradzić samodzielnie, to warto wezwać fachowców, których specjalizacją jest udrażnianie rur Wrocław to miejscowość, w której znajdziemy wielu fachowców od kanalizacji.

Zawsze, kiedy będziemy w sytuacji, w której nie możemy udrożnić zatoru na własną rękę, to powinniśmy wezwać ekipę od wodociągów lub kanalizacji. Pracownicy pogotowia kanalizacyjnego będą dysponowali odpowiednimi urządzeniami do udrażniania rur i z pewnością szybko poradzą sobie nawet najtrudniejszym zatorem.