Ręczniki zz są układane na zakładkę

Wynalezienie ręczników papierowych z pewnością należy uznać za przełomowe wydarzenie w dziejach ludzkości. Idealnie sprawdzają się w kuchniach, ale najczęściej stosowane są one w publicznych łazienkach i toaletach. I to właśnie tam używa się ręczników zz, czyli takich podawanych przez specjalny podajnik. Takie ręczniki to nic innego jak pojedyncze listki poukładane na zakładkę.

Takich ręczników używa się w miejscach publicznych

ręczniki zzW domach i mieszkaniach można sobie pozwolić na korzystanie z rolki ręczników papierowych. Wszyscy mieszkańcy mogą z takiej jednej rolki swobodnie korzystać. Natomiast w miejscach publicznych również używa się ręczników papierowych, ale są one trochę inne. Jeśli ktoś korzystał kiedyś z toalety publicznej to wie, że do wycierania rąk papier wyciąga się ze specjalnego podajnika. Najczęściej jest to tak, że ciągnie się od dołu jeden listek papieru. Listek ten wychodzi i zostaje nam w dłoniach, ale za nim poszedł kolejny. Czyli wycieramy ręce i jednocześnie niczego dookoła nie dotykamy. I to jest cała idea, do jakiej dopasowane zostały właśnie ręczniki zz. Są to pojedyncze listki papieru poukładane w taki sposób, żeby wyciągnięcie jednego pociągnęło od razu kolejny. Z takich ręczników można z powodzeniem korzystać w domu. Nie trzeba wówczas takiego profesjonalnego podajnika, jaki ma miejsce właśnie w publicznych toaletach. W domach można sobie takie ręczniki położyć w dowolnym miejscu i brać sobie listek po listku.

Warto zwrócić uwagę na to, że kiedy myjemy gdzieś ręce to możemy skorzystać z ręczników papierowych poukładanych na zakładkę. Są to właśnie ręczniki zz, z których korzystanie jest bardzo bezpieczne pod względem higieny. Takich ręczników używa się głównie w miejscach publicznych, ale można sobie je kupić również do domu.