Rury stalowe – nawiertki do nich

Nawiertka do rur to bardzo proste urządzenie wykonane z twardego materiału takiego jak stal. Składa się z dwóch elementów, części wiertniczej umożliwiającej nawiercenie rury oraz części mocującej, która posiada śruby regulujące, by bezproblemowo umocować ją do całej instalacji. Umożliwia nam do zrobienia dodatkowego przyłącza na działającej sieci np. wodociągowej.

Zastosowanie i rodzaje nawiertek

nawiertka do rur stalowychPodstawowym podziałem nawiertek jest ich rozdział związany z wielkością nawiercanego otworu. Wielkość wierteł zaczyna się od 80mm i dochodzi nawet do 300mm. Kolejnym podziałem jest rodzaj rury do jakiej możemy zastosować produkt. Wyróżniamy tutaj nawiertki do rur miękkich czyli, np. z tworzysz sztucznych, miedzianych. Drugim typem są takie do rur twardych, takie jak nawiertka do rur stalowych. Produkt ma właściwie jedno zastosowanie jakim jest wiercenie dziur w rurach, ale ilość sytuacji w jakich możemy go użyć jest bardzo duża. Jego dwiema najważniejszymi, pozytywnymi cechami jest bardzo prosty sposób użytkowania i możliwość użycia na instalacji już działającej w żaden sposób nie zakłócając jej pracy z tym, że w tym przypadku powinniśmy dodatkowo użyć profesjonalnego aparatu nawiercającego. Wykorzystać je można przy instalacjach wodociągowych, gazowych, sanitarnych, a także centralnego ogrzewania. Najczęściej się używane przy tworzeniu instalacji domowych. Ceny nawiertek zaczynają się od około  150zł, a kończą na kwocie bliskiej 300zł, zależnie od materiału z której została wykonana i jej modelu.

Produkt zyskał swoja popularność dzięki łatwości użycia, taniej technologii wytworzenia i ogólnej dostępności na rynku. W całej Polsce mamy kilka firm zajmujących się produkcją i dystrybucją nawiertek do każdego rodzaju rur o różnych rozmiarach. Możemy ją nabyć w wielu sklepach stacjonarnych, a także przez Internet.