Smaczki w nagrodę dla konia

Konie to piękne i mądre zwierzęta. Warto uczyć się na nich jeździć. Zwierzęta te wykorzystuje się między innymi do terapii przy różnych schorzeniach. Pomagają na przykład dzieciom z autyzmem, jak i osobom z innymi chorobami i zaburzeniami. Aby konie odpłacały się ludziom swoją łagodnością i posłuszeństwem, powinny być najpierw dobrze traktowane.

Konie lubią smakołyki

zbożowe smaczki dla koniJuż na lekcjach jazdy dla dzieci uczy się je, że o zwierzęta trzeba dbać. Dzieci czyszczą i czeszą konie, na których jeżdżą. Poza tym mogą przynosić im marchewki albo zbożowe smaczki dla koni w nagrodę za owocną współpracę. Koń także chce się czuć doceniony. Warto zawsze poczęstować go jakimś smakołykiem, tym bardziej, że je lubi. Należy tylko pamiętać, żeby nie dawać zwierzętom cukru, bo on szkodzi tak samo, jak ludziom. Jego nadmiar nie jest zbyt dobry, więc znacznie lepiej dać koniowi marchewkę albo coś ze zbóż. Warto uczyć zwierzęta odpowiedniego zachowania, ale muszą one także czuć, że ludzie wokół nich je cenią. To nie jest tak, że konie nic nie rozumieją. One potrafią wyczuć, kiedy ktoś jest wobec nich życzliwy. Zwierzęta tak samo, jak ludzie, potrzebują uznania. Dzięki temu mogą się rozwijać, mają wtedy chęci do dalszej pracy. Koń, który nie otrzymuje smakołyków i nie jest chwalony, traci zapał do działania. Jeśli jest się właścicielem konia, trzeba więc myśleć o tym, w jaki sposób wynagrodzić zwierzęciu jego pracę.

Kiedy dodatkowo koń służy innym ludziom, tym bardziej powinien czuć, że właściciel jest z niego zadowolony. To ważna sprawa. Jeśli kiedykolwiek miałeś jakieś zwierzę, powinieneś to rozumieć. Smakołyki to tylko jeden ze środków, które mogą pomóc w docenieniu Twojego pupila. Może nim być koń, a może inne zwierzę. Nie zmieni to jednak faktu, że trzeba być dobrym dla swoich pupili.