Stosowanie poliwęglanowych świetlików

Projektując nowy budynek lub remontując już istniejący trzeba zwrócić szczególną uwagę na właściwe oświetlenie konkretnego wnętrza oraz zapewnienie korzystnego bilansu cieplnego. Można w tym celu odejść od typowego zadaszenia i wykorzystać rozwiązanie takie, jak dachowe świetliki. Świetnie odnajdą się one w różnorodnych warunkach, dlatego coraz częściej się je stosuje.

Oświetlanie pomieszczeń przez świetlik z poliwęglanu

tanie świetliki z poliwęglanuŚwietlik to przeszklona konstrukcja dachu, która przede wszystkim pełni funkcję doświetlenia pomieszczenia. Buduje się je najczęściej na dachach hal zakładów przemysłowych czy magazynów. Obecnie jednak innowację tego rozwiązania wykorzystuje się także w prywatnym budownictwie oraz przy projektowaniu miejsc użytku publicznego. Tanie świetliki z poliwęglanu są lekkie i odporne na warunki panujące podczas wszystkich pór roku. Niektóre z nich pozwalają również na montaż dodatkowych klap, dzięki którym do pomieszczenia stale dostaje się świeże powietrze. Producenci oferują wiele form i wymiarów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie i dopasuje wybraną konstrukcję do panujących warunków. Profesjonalni producenci świetlików oprócz dostarczania ich w korzystnych cenach, oferują również ich montaż oraz niekiedy konieczną wymianę starych konstrukcji na nowe. Dodatkowo są oni w stanie dorobić niektóre elementy w zgodzie z wymaganiami klienta. Cały proces montażu świetlików nie jest skomplikowany i można go wykonać w kilku osobowej grupie osób z pomocą wyłącznie niewielkiej ilości niezbędnych narzędzi. Po wcześniejszym zapoznaniu się z krótką instrukcją, wprawiony budowlaniec może zamocować świetlik na każdym dachu.

To wszechstronne rozwiązanie świetnie sprawdzi się w każdym, nawet (albo szczególnie) w najbardziej nowoczesnym wnętrzu. Dzięki odpowiednio dobranym świetlikom będzie możliwe prawidłowe doświetlenie wielu pomieszczeń, nie tylko przemysłowych, ale i mieszkalnych lub biurowych. Warto dać szansę poliwęglanowi w takiej postaci i otrzymać prawidłowy bilans cieplny.