Szafy wnękowe w aranżacji małych wnętrz

Wystrój niewielkiego wnętrza jest nie lada wyzwaniem nie tylko dla laików, ale także dla dekoratorów. Mała przestrzeń powinna być zagospodarowana w taki sposób, aby domownicy czuli się w niej swobodnie. Musi być ona funkcjonalna tak, aby można było bez trudu znaleźć niezbędną nam rzecz. Jest to możliwe dzięki systemowi szafek, półek oraz szuflad, które możemy zamontować w sypialni oraz przedpokoju.

Funkcyjność i modny design nowoczesnych szaf wnękowych

szafy wnękowe lubelskieObecnie odchodzi się już od tzw. meblościanek, które ustawiane w przedpokoju składały się z kilku segmentów w tym szafy na ubrania. Obecnie jego funkcję spełniają niewielkie półki np. na książki i pamiątki oraz stoliki rtv, a pojemne duże szafy zazwyczaj zajmują przedpokój. Nowoczesne szafy wnękowe lubelskie są bardzo dobrym rozwiązaniem na pomieszczenie niezbędnych rzeczy i jednoczesne sięgnięcie po nie w każdej chwili. Zazwyczaj, dla zaoszczędzenie większej ilości miejsca szafy tego typu posiadają przesuwne drzwi dzięki czemu nie zabierają miejsca na korytarzu. W środku znajdują się półki na ubrania do położenia oraz część na rzeczy wiszące. Ciekawym rozwiązaniem w takich zabudowach są wysuwane na zewnątrz kosze, w które możemy włożyć np. bieliznę. Dzięki temu rozwiązaniu, nie musimy schylać się w głęboką szafę. Mebel może być wyposażony także w wieszak na buty oraz półkę na kapelusze. Bardzo dobry rozwiązaniem jest zamontowanie w szafie oświetlenia, sprawdza się to zwłaszcza w ciemnych przedpokojach.

Rozwiązanie, jakim jest zabudowa szaf wnękowych doskonale sprawdzi się nie tylko w przedpokoju, ale także w sypialni. Jest to szczególnie polecane dla osób, które posiadają dużo rzeczy osobistych. Piękne suknie i modne szpilki powinny mieć swoje oddzielne miejsce w wygodnej, pojemnej szafie.