Właściwa oprawa oczu

W makijażu największą uwagę przywiązujemy do oprawy oczu. Nie bez powodu najpopularniejszym kosmetykiem jest mascara. Przede wszystkim chcemy wydłużyć rzęsy i nadać im objętość oraz głęboki czarny kolor. Wiele osób nakłada także cień do powiek, aby podkreślić kolor tęczówek i nadać powiece blasku. Jaki inny element ma równie duże znaczenie?

Wymodelowanie idealnego łuku brwiowego

makijaż permanentny brwi łódźPo roku 2010 w trendach kosmetycznych pojawiło się podkreślanie brwi. Na rynku pojawiły się kredki, cienie, pomady i żele do aplikacji na łuk brwiowy, które miały podkreślić ich kształt, gęstość i zakrzywienie. W sieci znajdziemy wiele tutoriali w formie wideo, z których dowiemy się, jak nakładać makijaż na brwi oraz jakie marki najlepiej się sprawdzają. Pewne osoby mają jednak ten problem, że ich brwi są bardzo rzadkie albo tak jasne, że praktycznie niewidoczne. Wygląda to dość nienaturalnie, dlatego niektórzy decydują się je codziennie rano dorysowywać. Rozwiązaniem na dłużej jest makijaż permanentny brwi Łódź to jedno z miast, w których wykonuje się zabieg metodą piórkową. Procedura opiera się na „szkicowaniu” pojedynczych włosków, aż do uzyskania efektu zagęszczonych, podkreślonych brwi. Do wykonania zabiegu używa się tzw. pióra, które rysuje włos po włosku. W rzeczywistości są to małe igiełki połączone w płaski kształt. Zabieg musi zachodzić w znieczuleniu miejscowym, z reguły aplikuje się je w formie kremu. Osoba poddawana procedurze powinna się liczyć z minimalnym bólem oraz mieć świadomość, że brwi będą potrzebowały czasu, by się wygoić.

Jeśli nasze brwi są cienkie, rzadkie lub zbyt jasne, możemy zdecydować się na makijaż permanentny. Pozwoli on wymodelować idealny łuk brwiowy, który będzie wyglądał na naturalnie gęsty. Pozwoli to podkreślić oczy oraz zapomnieć o codziennym rysowaniu brwi od nowa.