Wytrzymałe i szczelne okna

Budowa domu wiąże się ze sporymi kosztami, zwłaszcza jeżeli chodzi o wykończenie budynku. Na etapie zamykania obiektu, trzeba dokonać wyboru optymalnych okien i drzwi, które będą stanowiły nie tylko zabezpieczenie przed intruzami, ale również świetną izolacje.

Czym są okna pasywne?

okna gdańskW obecnych czasach mamy znacznie więcej możliwości niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu, dlatego też domy mogą jeszcze lepiej spełniać swoje zadanie. Jak wiadomo każdy chce, aby dom być ekonomiczny i ciepły, dlatego też do jego budowy wykorzystywane są specjalne materiały, które gwarantują taki rezultat. Jednak najwięcej ciepła ucieka przez nieszczelne drzwi i okna, dlatego też ich wybór jest bardzo ważny. W przypadku okien, na rynku wiodą pryw drewniane i plastikowe, ponieważ są uznawane za najlepsze. Jednak o tym jak bardzo są szczelne, świadczą odpowiednie wskaźniki przepuszczalności ciepła. Im są one niższe, tym mniej ciepła będzie przez nie uciekać. Statystyki pokazują, że przez nieszczelne okna możemy tracić nawet do czterdziestu procent ciepła, co każdy znacząco odczuje w kosztach ogrzewania. Za najlepsze okna uznaje się pasywne, ponieważ ich wskaźniki przepuszczalności ciepła są najniższe na rynku, gdyż mają zastosowana najlepsza izolacje. Przede wszystkim składają się z potrójnego oszklenia oraz mają innowacyjną konstrukcje, która sprawia, że przy właściwym montażu, nie występują przepływy powietrza z zewnątrz do środka ani ze środka poza dom. Pasywne okna są dostępne w wersji drewnianej i platikowej.

Przy wyborze okien warto zwracać uwagę na parametry techniczne i jakość wykonania, ponieważ od tego zależy ich skuteczność. Jeżeli chcemy maksymalnie zmniejszyć koszty ogrzewania domu, to poza izolacja ścian i podłóg warto zainwestować w okna pasywne.

Najnowsze informacje na http://www.oknagdansk.pl