Aranżacja wnętrza dla początkujących

Niejednokrotnie podejmujemy się wyzwania, jakim jest samodzielna aranżacja wnętrza. Jest to rozwiązanie dosyć ryzykowne, zwłaszcza jeśli nie znamy swojego potencjału w tej dziedzinie. Nie musi się to jednak wcale zakończyć katastrofą. Projektując wnętrze, warto mieć w głowie kilka prostych zasad, które pozwolą uniknąć spektakularnych wpadek.

Czego unikać – poradnik aranżacji wnętrz

aranżacja wnętrza - WarszawaKażdy ma inne poczucie estetyki i to jest niestety częsty problem. Jednak są pewne granice, których przekroczenie grozi wizualną katastrofą. Również region, z którego pochodzimy ma znaczenie, jeśli chodzi o sposób w jaki rozwija się aranżacja wnętrza – Warszawa będzie się różniła pod tym względem od miasteczek prowincjonalnych. Niestety takie rozbieżności są na porządku dziennym. Pamiętajmy jednak o kilku podstawowych zasadach. Na pewno nie możemy wybierać zbyt dużo kolorów. Wnętrze, które przypomina papugę, nie uspokaja, tylko wzbudza agresję. Poza tym, unikajmy zbyt wielu wzorów. Łączenie kropek z paskami dla niektórych wydaje się być nieszkodliwe, ale innych potrafi doprowadzić do szewskiej pasji. Poza tym, koniecznie zdecydujmy się na jeden styl. Jeśli ma być nowocześnie, to nie trzymajmy antyków, jeśli staromodnie, to nie róbmy przeszklonych drzwi. Wszystko musi do siebie pasować, inaczej wygląda to nieatrakcyjnie i niespójnie. Ostatnią rzeczą są dodatki. Muszą być dobrane z rozwagą, mogą być w intrygującej barwie, ale wszystko w granicach rozsądku.

Najważniejsze w aranżacji wnętrz są balans i harmonia. Nie może być chaosu, bo ten w jakichkolwiek pokojach wygląda odstraszająco. Jeśli chcemy być spokojni i zrelaksowani, wnętrze musi mieć balans i styl. Nie warto upychać wszystkiego razem, bo wtedy zamiast ciekawych rozwiązań, mamy nagromadzenie bezużytecznych bibelotów.