Autka dla dziewczynek

 

Powszechnie się uważa, że chłopcy się interesują samochodami oraz narzędziami, a dziewczynki wolą wozić lalki w wózkach i gotować z mamą w kuchni. Nic bardziej mylnego, gdyż często się zdarza, że dziewczyny wolą samochody, a chłopcy urzędowanie w kuchni. 

Jak wyglądają samochodziki dla dziewczynek?

autka na akumulator dla dziewczynekBardzo małe dzieci mają jeździki w kształcie zwierzątek, lub pojazdów, albo rowerki biegowe, na których odpychają się nóżkami. Jednak im starsze dziecko, tym bardziej innowacyjne zabawki go interesują. Oczywiście najlepsze są te, które stanowią przedmioty codziennego użytku, ale na szczęście niektóre można im zastąpić zabawkowymi odpowiednikami. Autka na akumulator dla dziewczynek wyglądają niemalże jak prawdziwy pojazd z tymże w wersji miniaturowej. Wszystkie samochodziki napędzane elektrycznie działają na tej samej zasadzie i są identyczne z wyglądu, choć różnią się kolorystycznie dla chłopców i dziewczynek. Autka mają cztery pompowane koła, które świetnie się trzymają drogi, a dzięki nowoczesnym amortyzatorom jazda jest komfortowa nawet po nierównościach. Mocne hamulce zwiększają bezpieczeństwo jazdy, a wzmacniane zderzaki chronią maluchy przed ewentualnymi urazami w sytuacji zderzenia z przeszkodą. Samochody mają światła led z przodu i z tyłu, klakson, boczne lusterka, niewielki bagażnik na skarby maluchów, a nawet niektóre modele mają wbudowane głośniki i port USB, dzięki czemu podróż może umilić ulubiona muzyka. Dziewczęce modele autek są najczęściej różowe w wersji sedan cabrio.

Samochodziki na akumulator kupimy w dobrych sklepach z zabawkami, lub w sklepach internetowych, które mają ich największy wybór. Ceny pojazdów wahają się od trzystu do nawet tysiąca pięciuset złotych i zależą przede wszystkim od producenta i wyposażenia.