Bale karnawałowe dla dzieci

Pierwsze dziecko z reguły jest dla rodziców nieustającym pasmem niespodzianek, każdy dzień jest inny i stawia coraz to nowe wyzwania. Wraz z liczbą świeczek na torcie przybywa rodzicom więcej takich wyzwań, a kiedy dziecko uczęszcza do przedszkola czy szkoły niespodzianki same się mnożą.

Karnawałowy strój zrób to sam

stroje karnawałoweJednak uważnie studiując kalendarz można kilka z takich niespodzianek przewidzieć. Wiadomo, że na wielkanoc będzie malowanie jajek, więc można zawczasu zrobić jajecznicę i przygotować dla dziecka wydmuszki. Na zimę klejenie bałwanków czy ozdób choinkowych – przyda się każda ilość złotek zebrana wcześniej. A po świętach czas na zabawy karnawałowe. Przezorna mama potrafi szykować się na nie nawet kilka miesięcy, precyzyjnie kompletując stroje karnawałowe własnej roboty. Diadem wykonany z tekturki oklejony złotym papierem z przyklejonymi kolorowymi dżetami imitującymi klejnoty. Stara sukienka trochę przerobiona: tu obcięty rękawek, tu doszyta koronka, tu wstawka z innego materiału. Tak, krok po kroku powoli powstaje przepiękny strój karnawałowy dla Twojej ukochanej córeczki, jedyny w swoim rodzaju. Czasami nawet nie trzeba wiele wysiłku, a odrobinę kreatywności. Ze starszymi dziećmi możemy wspólnie wymyślić strój i go przygotowywać – to nie tylko świetna zabawa, ale też trening kreatywności. Dziecko widząc jak ze starego ubrania mama wyczarowuje wspaniałe przebranie, samo będzie szukało nowych i niestandardowych rozwiązań dla innych przedmiotów. Dla mamy natomiast ogromna satysfakcja, gdy na balu pojawi się dziesięć dziewczynek ubranych w taki sam strój i jedna twoja wyjątkowa córeczka ubrana inaczej, ale równie wspaniale.

Żyjemy w zabieganych czasach, coraz rzadziej znajdujemy czas dla siebie i swoich bliskich, ale warto go znaleźć i poświęcić nawet jedną nie przespaną noc, aby sprawić, żeby nasze dziecko poczuło się wyjątkowe i zadbać o rozwój jego kreatywności.