Co zapewnia owijka na kierownicę?

 

Każdy doświadczony kolarz, a także amator szosowych wojaży na dwóch kołach wie, że aby jazda była przyjemna i bezpieczna potrzebne są liczne rowerowe akcesoria. Do najważniejszych zaliczyć można odzież kolarską, oświetlenie roweru, bidon z napojem, ochrona na siedzisko, a także na dłonie. Jeśli nie lubimy jeździć w rękawiczkach, dobrą opcja będzie zamiennik – warstwa ochronna kierownicy.

Praktyczna i wygodna ochrona na kierownicę

owijka na kierownicęAby jazda rowerem była bezpieczna i wygodna, dobór odpowiednich akcesoriów rowerowych będzie kwestią niezwykle istotną. Zanim wsiądziemy na rower, należy przygotować do jazdy zarówno siebie, jak i sam pojazd. Dobrym sposobem na to, aby ręce utrzymywały się w stabilnej pozycji w trakcie jazdy będzie profesjonalna owijka na kierownicę. Oczywiście, mogą posłużyć do tego również kolarskie rękawiczki. Jednak wiele osób ich nie lubi, dlatego zastosowanie owijki będzie dobrą alternatywą. Zapewnia ona komfort jazdy dzięki swojej antypoślizgowej miękkiej powłoce. Zapobiega otarciom i odciskom dłoni, a ponadto utrzymuje je w wygodnej pozycji i nie nagrzewa się, nawet w bardzo wysokiej temperaturze. Do wyboru mamy wiele rodzajów, kolorów i fasonów owijek. Istnieją modele samonośne, ukształtowane pod kierownicę a’la rogi. Możemy je rozłożyć w formie gotowej na kierownicy. Taka ochrona będzie nie tylko praktycznym, ale także modnym i efektownym dodatkiem do całej stylizacji roweru. Jest to często istotne dla zawodowych zawodników, którzy na wyścigach chcą wyróżnić się na tle całego peletonu.

Możemy także zdecydować się na owijkę do własnego montażu. Przypomina ona taśmę, którą owijamy wokół kierownicy wedle preferencji. Jest to akcesorium niezwykle funkcjonalne. Znacząco poprawia komfort jazdy rowerzysty. Oprócz tego, może też służyć jako ochrona na drodze, jeśli zastosujemy wariant z tworzywa odblaskowego. Dzięki temu będziemy widoczni na drodze nawet nocą.