Ćwiczenia na wioślarzu

Regularne ćwiczenia są niezmiernie ważne dla naszego zdrowia, ponieważ pomagają utrzymać ciało w dobrej kondycji i przyczyniają się do zwiększenia wydolności i wytrzymałości. Jeżeli mamy mało czasu na ćwiczenia, to najlepiej robić to w domu. 

Jak wyglądają wioślarze w wersji domowej? 

wioślarz domowyWspaniałych efektów nie osiągniemy po jednym treningu, ponieważ ważna jest systematyczność. Dla osób zabieganych, które nie mają zbyt wiele wolnego czasu, najlepiej się sprawdzi domowy sprzęt do ćwiczeń, który jednocześnie pozwoli na spalenie tkanki tłuszczowej, wyrzeźbienie sylwetki, wzmocnienie mięśni i poprawę wydolności. Takie wymagania może spełnić jedynie wioślarz domowy, który nie zajmuje wiele miejsca. Jest to profesjonalny sprzęt do ćwiczeń w domowych warunkach, ponieważ można go łatwo złożyć i schować chociażby pod łóżko.  W trakcie ćwiczeń najbardziej pracują mięśnie ramion, barków i pleców, ale także brzucha i nóg. Wioślarz imituje ruchy jakie wykonują wioślarze podczas treningu, którzy w ten sposób ćwiczą niemalże wszystkie mięśnie. Urządzenie zbudowane jest siodełka i prowadnicy, korpusu z wiosłami, systemu napędu i oporu, systemu hamowania i komputera z monitorem. Każdy może dowolnie dopasować do własnych potrzeb siłę z jaką będą wiosłować, dzięki czemu ich intensywność treningu będzie indywidualna. Na rynku znajdziemy dwa modele wioślarzy, a mianowicie z systemem hydraulicznym, magnetycznym i wodnym.  W obecnej chwili najlepsze są magnetyczne, gdyż pozwalają na perfekcyjne dopasowanie do własnych potrzeb. 

Wioślarze są dostępne w każdym sklepie sportowym w przeróżnych cenach. Jest to sprzęt do ćwiczeń, który można wykorzystywać w każdych warunkach. Także na siłowniach można go spotkać, choć będzie on bardziej masywny i większy.