Czym zastąpić gwoździe podczas remontu?

Podczas prac remontowych w domu nieoceniony okazuje się specjalny klej montażowy, którym można zastąpić śruby, kołki czy wkręty. Jest niezwykle wytrzymały, nie spływa, zatem może być stosowany zarówno w pionie, jak i w poziomie. Dzięki niemu prace remontowe staną się o wiele prostsze.

Do czego używa się kleju Mamut?

klej montażowy mamutNowoczesne preparaty pozwalają na zastąpienie śrub, czy gwoździ specjalnym klejem o niezwykłej przyczepności. Klej montażowy Mamut cechuje się silną, natychmiastową przyczepnością. Świetnie sprawdza się nie tylko na powierzchniach gładkich czy suchych, ale także na powierzchniach porowatych czy wilgotnych. Przed aplikacją należy oczyścić klejoną powierzchnię z brudu, kurzu oraz tłuszczu. Produkt nakłada się za pomocą dołączonego aplikatora. Klej montażowy przeznaczony jest do materiałów izolacyjnych, dekoracyjnych, czy wykończeniowych. Swoją niezwykłą moc i trwałość zawdzięcza polimerom oraz silanom, które znajdują się w preparacie. Klej sprawdza się na takich powierzchniach jak szkło, ceramika, beton, OSB, PVC, drewno, korek, klinkier, metal, czy glazura. Nie zaleca się stosowanie go na powierzchnie z polietylenu, polipropylenu, PTFE, czy z gumy. Dzięki swej uniwersalności produkt nadaje się zarówno do stosowania w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, ponieważ jest odporny na działanie czynników atmosferycznych. Produkt jest również odporny na drgania oraz wibracje. Odporny jest również na powstawanie pęcherzy, czy pęknięć, zatem jest bardzo trwałym środkiem montażowym.

Dzięki specjalnemu klejowi montażowemu Mamut można bez problemu przytwierdzić do ściany nawet cięższe przedmioty, ponieważ jego maksymalna wytrzymałość to aż 22 kg/cm2. Przyklejany przedmiot nie musi być specjalnie przytrzymywany, ponieważ klej wykona całą pracę. Produkt jest bezpieczny w użyciu, ponieważ nie zawiera toksycznych substancji.