Dachy ze strzechy mogą być funkcjonalne

niedroga strzecha dachowa

Zwiedzając muzea etnograficzne na pewno zwróciliśmy uwagę na charakterystyczne pokrycia dachów z minionych epok. Co ciekawe dachy ze strzechy występowały zarówno tysiące, jak i setki lat temu, jako podstawowy typ materiału budowlanego. Można by powiedzieć, że wtedy nie znano jeszcze nowoczesnych materiałów na pokrycia dachowe, ale coraz częściej takie dachy wracają na nasze domy.

Niedrogie strzechy na pokrycie dachowe

niedroga strzecha dachowaWiele nowoczesnych budynków ma dachy pokryte strzechą. Co skłania inwestorów do używania tej dawnej konstrukcji pokrycia? Na pewno są to walory estetyczne, ale czy tylko estetyka jest jedynym atutem dachu ze strzechy? Okazuje się, że wcale nie. Dachy ze strzechy nie odbiegają zbytnio od współczesnych standardów. Każda niedroga strzecha dachowa, która została poprawnie wykonana, będzie szczelna, a także będzie doskonałym materiałem izolacyjnym. Dzięki sposobie montowania poszczególnych trzcin woda przez taki dach nie ma prawa się przedostać. Musiałaby najpierw pokonać wiele warstw trzciny, po której spływa na zewnątrz pokrycia. Dzięki zastosowaniu takiego materiału jak trzcina, która jest pusta w środku uzyskujemy w takiej konstrukcji izolacje cieplną. Jako, że warstwy strzechy są zazwyczaj grube, także ta izolacja cieplna będzie miała dobre parametry, podobne do wełny mineralnej, czy też styropiany. Największą zaletą takiego dachu jest jednak też to, że potrafi on oddychać, przez co nie będziemy mieli problemów z pleśnią.

Duża funkcjonalność dachu zależy też w dużej mierze od jego wykonania. Udoskonalana przez tysiące lat technika konstruowania dachu ze strzechy dzisiaj przynosi efekty. Ważne jest tylko to, aby stosować się dokładnie do wytycznych, które określają co i jak należy zrobić. Można tutaj postawić na jakieś firmy, które takie dachy robią. Jako, że jest zainteresowanie na rynku, także tych firm jest coraz więcej.

Więcej na: http://www.strzecha.com.pl/