Do czego wykorzystać tekturę

W każdym domu znajdziemy pudełka służące do przechowywania różnych przedmiotów. Ilość zastosowań tekturowych opakowań jest bez wątpienia ogromna, a to, do czego ich użyjemy zależy praktycznie wyłącznie od naszej inwencji i pomysłowości.

Zastosowanie tekturowych opakowań w gospodarstwie domowym

opakowania z tekturyOprócz najbardziej oczywistej funkcji, jak przechowywanie rozmaitych przedmiotów, opakowania tekturowe można wykorzystać także w inny sposób. Każdy właściciel zwierząt domowych, w szczególności młodych kotów, doskonale zdaje sobie sprawę, iż uwielbiają one zabawę we wszelkiego rodzaju pudełkach. Pozostawione do dyspozycji zwierzęcia zbędne opakowania z tektury z pewnością zajmą jego uwagę na dłuższy czas. Często bywa tak, że kot wykazuje znacznie większe zainteresowanie pustymi pudełkami niż zabawkami zakupionymi w sklepie zoologicznym. Zbędne kartony można także pozwolić wykorzystać dzieciom. Zbudowany z nich zamek z pewnością zapewni im dużo radości. Właściciele gospodarstw rolnych zajmujący się amatorską hodowlą drobiu również doceniają tekturowe pudełka. Wyścielone chłonącym wilgoć materiałem i wyposażone w lampę grzewczą kartony o wysokich ściankach często są wykorzystywane jako odchowalniki dla świeżo wyklutych w inkubatorze piskląt, które pozostają w nich przez pierwsze doby życia. Także hodowcy stawonogów wykorzystują zbędną tekturę, jednakże w inny sposób. Okazuje się, że jest ona doskonałą karmą dla niektórych gatunków chrząszczy, żywiących się celulozą.

Znaczną przewagą tekturowych opakowań nad jednorazowymi wykonanymi z tworzyw sztucznych jest to, że w gospodarstwie domowym ponowne ich wykorzystanie jest znacznie prostsze. Nawet w wypadku spalenia zniszczonych kartonów w piecu nie są tak szkodliwe dla środowiska, jak ich plastikowe odpowiedniki.