Elektryczny samochód dla dziecka

Mali chłopcy często chcą być jak ich ojcowie i też jeździć samochodem. Nie każdemu maluchowi wystarczy zabawa resorówkami, czy zdalnie sterowanymi autkami. Dla niektórych chłopców idealne są pojazdy elektryczne.

Jak działa samochód elektryczny dla dziecka?

auta elektryczne dla dzieciRodzice często ulegają zachciankom dzieci, albo po prostu chcą spełniać ich marzenia i dają im wszystko to, czego pragną. Od paru lat hitem wśród zabawek dla kilkuletnich tuptusiów są auta elektryczne dla dzieci. Są to pojazdy, które są niemalże identyczne jak prawdziwe samochody jeżdżące po drogach. Są napędzane na prąd, który płynie z niewielkiego akumulatora pozwalającego na płynną jazdę przez kilka godzin, po czym trzeba go naładować. Samochód posiada ruchome wycieraczki, automatycznie otwierane i zamykane drzwi od strony kierowcy i pasażera, oraz prawdziwe światła z przodu i z tyłu, a więc nawet po zmroku maluch będzie widoczny w swoim aucie. Jest on stworzony dla dzieci do około szóstego roku życia, od momentu kiedy potrafią już samodzielnie siedzieć, lub chodzić, gdyż autkiem może kierować samo dziecko, albo rodzić za pomocą specjalnego pilota. Siedzenia są wyposażone w pasy bezpieczeństwa, a przodu i z tyłu są gumowe zderzaki, które ochronią dziecko przed ewentualnymi urazami w trakcie zderzenia z jakąś przeszkodą. Samochód elektryczny został wzbogacony w cztery biegi jazdy, do przodu, tyłu, wolny i szybki. Posiada tak samo jak prawdziwy samochód boczne lusterka, a w momencie odpalania, wydobywa się dźwięk identyczny jak prawdziwy silnik.

Taki samochód jest świetnym prezentem dla każdego chłopca, który uwielbia auta. Może w nim jeździć sam, albo z rodzeństwem, lub kolegą, gdyż jest ono wyposażone w dwa, przednie fotele. Samochód jest łatwy w sterowaniu i każde dziecko sobie z nim poradzi.