Funkcjonalne meble w miejscu pracy

Archiwizacja i gospodarowanie dokumentacją wymaga odpowiedniego uporządkowania, w określonym przez zakład pracy systemie. Do tego niezbędne są meble, które pozwolą na utrzymanie porządku oraz całej organizacji pracy, nie tylko w zakresie przechowywanej dokumentacji.

Usprawnienie pracy dzięki szafom lekarskim

szafa lekarskaW środowisku pracy warto również zadbać o właściwe wyposażenie, spełniające wymagane normy. Szafy metalowe wykorzystywane są w przychodniach i gabinetach lekarskich, stanowią wyspecjalizowaną grupę mebli metalowych. Szafa lekarska opiera się na trwałej konstrukcji wykonanej z blachy o grubości ok. 1mm. Część przeszklona wykonana jest ze szkła hartowanego, półki szklane przystosowane są do ciężaru nawet 25kg. Szafy lekarskie zabezpieczane są ryglowanym w trzech miejscach zamkiem. Wyposażając miejsce pracy w meble metalowe można wybrać dowolny kolor – szafy malowane są farbami proszkowymi. W zależności od potrzeb, szafy mogą być : 1-drzwiowe, 2-drzwiowe lub nawet 4-drzwiowe. Największe szafy zapewniają dużo miejsca do zagospodarowania, ułatwiając tym samym pracę każdego dnia. Dodatkowe ułatwienie stanowią regulowane nóżki lub praktyczne kółka, dzięki którym można przesuwać mebel nawet z całą jego zawartością. Umieszczone wewnątrz szafy półki umożliwiają regulację rozstawu półek, stosownie do przechowywanych materiałów. Trzeba nadmienić też o meblach wykonywanych z blachy kwasoodpornej, które zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność w użytkowaniu przez wiele lat. 

Wyposażenie w charakterze mebli metalowych to konieczny element we wszystkich punktach medycznych. Są niezastąpione w gabinetach lekarskich, aptekach i innych pomieszczeniach medycznych. Solidne wykonanie i funkcjonalność to niewątpliwe zaleta tego rodzaju mebli.