Instalacja elektryczna podstawowym elementem budynku

Instalacja elektryczna jest obecnie jednym z najważniejszych elementów budynków mieszkalnych oraz użyteczności publicznej. Składa się ona z wielu pomniejszych wyrobów, które wpływają na bezpieczeństwo oraz ergonomiczność zastosowanych rozwiązań. Właśnie dlatego podczas projektu instalacji często wybierane są sprawdzone rozwiązania renomowanych producentów.

Gniazdo umożliwia podłączenie odbiorników energii

podwójne gniazdka elektryczne simonJednym z przykładów mogą być chociażby podwójne gniazdka elektryczne simon, które pozwalają podłączyć więcej niż jeden odbiornik do sieci. W przypadku gniazdek podwójnych ich konstrukcja jest niejako powieleniem gniazdka pojedynczego. Obudowa jest bowiem podzielona na dwa pola z których każde ma miejsce do wpięcia wtyczki. W większości obecnie stosowanych rozwiązań w skład gniazdka wchodzi również uziemienie w postaci metalowego bolca. Konstrukcja elektryczna jest zrealizowana w tylnej części, które po montażu znajduje się w ścianie. Do gniazdka doprowadzane jest bowiem zasilanie z sieci elektroenergetycznej przy pomocy jednego przewodu. Następnie przewód ten jest podłączany do odpowiednich zacisków czy pól. Warto dodać, że firma Simon oprócz wcześniej wspomnianych gniazdek, które służą do podłączenia odbiorników energii elektrycznej posiada również łączniki oraz inne akcesoria elektroinstalacyjne.

Dzięki temu osoba zainteresowana różnym asortymentem jest w stanie zakupić wiele pozycji w u jednego producenta. W zależności od docelowego zastosowania dostępne są również rozwiązania o wyższym stopniu ochrony przed wnikaniem kurzu czy wody. Tego typu rozwiązania są często stosowane w pomieszczeniach, gdzie istnieje ryzyko zachlapania gniazdek. Przykładem mogą być chociażby łazienki czy kuchnia, gdzie występuje zjawisko kondensowania pary wodnej w wyniku obróbki termicznej posiłków.