Izolacje natryskowe pianką PUR

Styropian to bez dwóch zdań najbardziej popularny materiał, który wykorzystywać można do ocieplania domów czy też innych nieruchomości. Jednak w wielu przypadkach stosowanie styropianu nie jest najlepszym rozwiązaniem. Nie da się przykładowo wykonać szybkiego docieplenia budynku przy użyciu tego materiału. Na szczęście dostępne są inne metody. 

Skuteczne izolacje pianą 

ocieplanie pianką w łomżyStyropian jest najbardziej popularnym ale już wcale nie najlepszym z możliwych materiałów budowlanych jakie można zastosować do ocieplania budynków. Od jakiegoś czasu słyszy się często o stosowaniu pianki poliuretanowej, której właściwości pozwalają na znaczne lepsze i szybsze ocieplenie budynku. Stosowanie pianki określane jest często mianem izolacji natryskowych. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest efektywne ocieplanie pianką w Łomży można obecnie z łatwością znaleźć wiele sprawdzonych firm, które zajmują się takimi zadaniami. Najbardziej popularną pianką jaką można wykorzystywać do ocieplania budynków jest pianka o otwartych komórkach. Taki materiał ma porowatą strukturę, która umożliwia swobodne oddychanie całej konstrukcji oraz wypuszczanie na zewnątrz pary wodnej. W efekcie po zastosowaniu takiej pianki można w dużym stopniu zmniejszyć ryzyko występowania mostków termicznych, które mogą być bezpośrednią przyczyną powstawania wilgoci, a w późniejszym etapie również i pleśni czy grzybów na ścianach. 

Na chwilę obecną piankę poliuretanową wykorzystuje się niezwykle często. Przy użyciu tego materiału można skutecznie ocieplić poddasze budynku oraz jego ściany. Od jakiegoś czasu zaczęto również stosować piankę poliuretanową w celu zabezpieczenia fundamentów przed wilgocią. Jak widać zastosowanie pianki poliuretanowej jest naprawdę bardzo duże i stale rośnie.