Jak jest zbudowany ciepły parapet?

 

Coraz częściej gdy mowa o budowie domu można spotkać się z pojęciem ciepłych parapetów, nawet jeśli wiadomo jakie korzyści zapewniają to spora ilość osób nie potrafi sobie wyobrazić tego. Także zapraszam do przeczytania wyjaśnienia tego w jaki sposób działają takie parapety, a przy tym jak to wygląda.

Z czego składa się ciepły parapet?

ciepłe parapetyChodzi tu o to żeby okno stanowiło przedłużenie strefy izolacyjnej domu. Robi się to poprzez zastosowanie ciepłego montażu czy też ciepłych parapetów, które idealnie łączą okno z murem. Jednocześnie zapobiega to powstawaniu mostków termicznych co z pewnością jest niezwykle istotne. Ciepły parapet to tak naprawdę ocieplenie składające się z dwóch lub trzech warstw. Od zewnątrz stosuje się specjalne materiały które są odporne na deszcze lub wszelkiego innego rodzaju opady, a jednocześnie zapewniają paro przepuszczalność. Jeśli chodzi o wnętrze to stosuje się tutaj materiały które zapobiegają wnikaniu pary wodnej z wnętrza domu, co także mogłoby być stosunkowo złe. Natomiast w przypadku środkowej warstwy stosuje się piankę poliuretanową, której wykorzystanie zapewnia dobre ocieplenie termiczne. Jak więc widać to wszystko jest stosunkowo proste. To właśnie dzięki takiemu montażowi ciepłe parapety są tak bardzo skuteczne. Myślę że warto zastosować coś takiego praktycznie w każdym domu, tak żeby można było zapewnić sobie jak najlepsze ogrzewanie czy też raczej izolację cieplną. Tego rodzaju rozwiązanie nie jest wcale takie drogie, także bez większych problemów można się na to zdecydować.

Ogółem dobrze byłoby przeczytać nieco artykułów na temat ciepłych parapetów, a także skonsultować się z jakimś profesjonalistą, w ten sposób można spodziewać się że wasza decyzja będzie w pełni prawidłowa. Trzeba po prostu postarać się o to żeby wybór został poparty odpowiednią dawką wiedzy.