Jak otworzyć własny chiński market?

Trudno opisać fenomen jakim w naszym kraju mogą się pochwalić tak zwane chińskie markety. Pierwsze takie sklepy powstały w naszym kraju kilka lat temu i od tego czasu cieszą się naprawdę ogromną popularnością. Przypomnijmy może, że są to sklepy, w których można kupić różnej kategorii towar pochodzący z Chin. W takich sklepach można kupić praktycznie wszystko.

Chińskie towary eksportowane są drogą morską

eksport towarów do polski z chinNie trzeba być obywatelem Chin, żeby otworzyć w naszym kraju sklep z towarami z tego kraju. Trzeba mieć tylko sporo pieniędzy na rozpoczęcie takiego biznesu. Pierwsze i najważniejsze to lokal, który musi mieć naprawdę sporą powierzchnię. Im większy lokal tym większą gamę produktów będziemy mogli w nim zaoferować klientom. Drugą sprawą jest sposób prowadzenia tego biznesu. Można poszukać jakiegoś franczyzodawcy i skorzystać z tego modelu biznesowego. Można też poszukać firmy oferującej eksport towarów do Polski z Chin i prowadzić taki biznes na własną rękę. Różnica jest taka, że w modelu franczyzowym dostajemy pełen zakres know how i możemy od razu zacząć zarabiać. Rozkręcając tą działalność samodzielnie musimy tak naprawdę zacząć wszystko całkowicie od zera. Najlepiej wówczas trafić na jakąś uczciwą firmę organizującą eksport towarów z Chin do Polski, bo wtedy można liczyć na fachową pomoc i doradztwo w zakresie asortymentu, który warto w naszym kraju sprzedawać.

Chińskie markety cieszą się w naszym kraju ogromnym powodzeniem dlatego, że można kupić w nich wszystko w bardzo dobrej cenie. Klienci odwiedzający taki sklep mają tą świadomość, że kosztem niskiej ceny rezygnuje się z jakości. Tylko, że wbrew pozorom produkty oferowane w takich sklepach mają naprawdę dobrą jakość. I tą właśnie jakością oraz ceną chińskie sklepy wygrywają konkurencję z polskimi.